Oba Plzeňáci se při zpěvu doprovázeli na kytaru, muzika je baví, ale shodují se, že jde o nejisté zaměstnání. „V hudbě se jen tak někomu nepodaří uspět, proto mám záložní plán, studuji cestovní ruch. Ale po střední škole možná zkusím Ježkovu konzervatoř v Praze,“ říká Pavlína. Dodala, že zpívá odmalička a před osmi lety ke zpěvu přidala i hru na kytaru. „Chodím do hudebky a snažím se hrát, kde se dá,“ říká.
Vít Kotora zpívá a hraje na kytaru od sedmi let, upřednostňuje ale zpěv. „Kdybych neuměl zpívat, možná bych se ani kytaře nevěnoval. Hraju na ni hlavně kvůli doprovodu,“ říká mladík, který do republikového finále postoupil stejně jako Pavlína z oblastního kola v Plzni. Aktuálně studuje Gymnázium Luďka Pika v Plzni a plánuje vysokou školu. „Muzika je podle mě dost nejistá obživa, což ukázal i covid. Takže chci vystudovat vysokou školu a být případně muzikant s vysokou,“ usmívá se Vítek, kterého baví kromě muziky ještě biologie, cestování, fotografování a nově létání s dronem. „Ideální je, když se na cestu vydám s dronem, foťákem a kytarou. Nedávno jsme byli v Amsterodamu, vzal jsem si kytaru a docela jsem si na ulici vydělal,“ říká.
Na Dětské Portě soutěžil i s jednou autorskou písní, ale většinou mu texty skládá teta. „Má v šuplíku tak tři sta básniček, tak občas nějakou vytáhne. Občas mi k ní dodá i hudbu, nebo jí dám hudbu já a ona mi složí text,“ popisuje.

Vít Kotora zvítězil v kategorii JC, tedy zpěváků narozených 2003 až 2007, a do Plzně si tak odvezl vitrážovou kytarku z dílny kroměřížského umělce Milana Šandy. Kromě toho jej hudebník a porotce Luboš Stráník pozval, aby si zahrál na letošním Folkovém setkání v Herálci.
Dětská Porta, kterou pořádá Pionýr, se pošesté v řadě konala v Kroměříži, celkově šlo o její 32. ročník. Po šesti letech byla také udělena Zlatá Dětská Porta, získal ji jedenáctiletý Jan Novorka z Tábora, který si svými výkony vysloužil dokonce pozvání na 'dospěláckou' Portu v Řevnicích.