Od půl osmé tam začne koncert Jazz & Swing Night pro dětský úsměv III. Plzeňský zpěvák Petr Beneš a jeho kapela Jeepers Creepers chystá spolu s Měšťanskou besedou už třetí benefiční koncert pro Dětský domov v Trnové.

„Měl jsem možnost domov v Trnové u Plzně poznat. Pravidelně jej navštěvuji a vím, že pomoc potřebuje a že bude stoprocentně využita. Proto jsme před dvěma roky uspořádali benefiční koncert, jehož výtěžek putoval na konto domova. Byl úspěšný, a tak jej opakujeme," vysvětluje zpěvák Petr Beneš.

Vystoupí se svojí doprovodnou kapelou Jeepers Creepers a s karlovarskou zpěvačkou Petrou Brabencovou. Zazní písně zlaté éry jazzu například od Luise Armstronga, Duka Elingtona či Raye Charlese. Vstupné je dobrovolné a celé poputuje na dobrou věc. „Loni peníze pomohly k tomu, aby děti zaměnily zaběhnutý stereotyp a mohly jet na prázdniny. Letos půjde výtěžek na to samé. Našli jsme další sponzory, tak doufám, že se podaří vybrat zase o něco více," říká Beneš a doplňuje, že loňský koncert přispěl částkou převyšující 20 tisíc korun. Petr Beneš zpívá už víc než osm let. Začal více méně náhodně, když jeho třída sháněla půlnoční překvapení na maturitní ples. Začernil si obličej a chraplavým hlasem imitoval Armstronga. Vystoupení mělo úspěch a jako legendární černošský trumpetista pak vystupoval i na dalších plesech či firemních akcích. Postupem času ale začal brát vystoupení vážněji. „Už zpívám bez barvení. Nejde mi a nikdy nešlo o důslednou imitaci. Zpívám sice chraplákem, ale tak, jak ty písničky cítím já," doplňuje. Loni s kapelou poprvé natáčeli. Písně ale umístili jen na web. Album se zatím nechystá. „Hrajeme písně, které jsou skvělé v originálu a ve světě mají plno dalších skvělých úprav a verzí. Je naprosto zbytečné přidávat další. Baví nás hrát na živo před lidmi," říká zpěvák a těší se na dnešní večer a na setkání s posluchači. Koncert se koná i za nepřízně počasí. Bude-li pršet, přesune se do interiéru. Vstup je v obou případech přes hlavní vchod Besedy z Kopeckého sadů.

Jazz & Swing Night pro dětský úsměv III.

1.7. 19:30 – zahrada Měšťanské besedy

Vlaďka Bauerová vystoupí v srpnu

V rámci cyklu Letní koktejl vystoupí v polovině srpna na zahradě Měšťanské besedy plzeňská jazzová zpěvačka Vlaďka Bauerová. Zazní písně z jejích čtyř autorských alb a hosty budou Michal Röhrich a Jiří Bílý. Vstupenky na koncert stejně jako na další letní akce jsou k dostání v předprodeji v Měšťanské besedě, v Infocentru na náměstí Republiky a na www.plzenskavstupenka.cz.

Vlaďka Bauerová & hosté

14. 8. 19:00 – zahrada Měšťanské besedy