„Za uzavírky žadatel nemusí nic zaplatit. Správní poplatek se hradí pouze v případě, že je povoleno i zvláštní užívaní silnice. Tak je to i v tomto případě,“ uvedla tisková mluvčí Plzeňského kraje Petra Jarošová.

„Je to z bezpečnostních důvodů, protože se v okolí pivovaru bude pohybovat velký počet lidí,“ uvedl Vladimír Jurina z Plzeňského Prazdroje.

Auta nebudou smět od páteční jednadvacáté do nedělní páté hodiny do úseku od křižovatky U Prazdroje – Sirková ke křižovatce U Prazdroje – Lobezská.
Místo se zároveň promění v jeden velký kulturní bulvár. Se svou show se zde představí například kuchař Emanuel Ridi. Zahrají tu rovně kapely, které uspěly v soutěži Prazdroj talentů.

Řidiči budou muset použít náhradní trasu, která povede po silnici 1/20 a dále po ulicích Šumavská, Wenzigova a Lobezská. „Objízdnou trasu navrhl žadatel. Krajský úřad ji pak povolil. S tímto návrhem souhlasila i Policie ČR,“ uvedla tisková mluvčí Plzeňského kraje Petra Jarošová.

O uzavírku komunikace podle ní může požádat kdokoli. Podle ní jsou podobné žádosti vcelku běžné. „Uzavírky z důvodu pořádání kulturních, společenských nebo sportovních akcí jsou poměrně časté, zejména však na silnicích nižších tříd či na místních komunikacích. U silnic první třídy to z těchto důvodů bývá jen výjimečně,“ sděluje Jarošová.

Ulice U Prazdroje byla kvůli festivalu poprvé uzavřena v minulém roce. Omezení tehdy trvalo déle.

Objízdná trasa

Objížďka povede obousměrně po silnici 1/20 a dále po místních komunikacích. Sem patří ulice Šumavská, Wenzigova a Lobezská. Pro tranzit na Prahu je objížďka vedena obousměrně ulicích Lobezská, Železniční a U Trati, po Klatovské třídě, Sukově ulici, Folmavské a Domažlické ulici.