„Vždyť kluci z kapely Amsterdam, se kterou vystupuji, jsou rockeři,“ poznamenává Petra Janů. „A sami si mě před pár lety našli,“ dodává.

Zpěvačka plzeňskou Šeříkovku zařadila do svého turné, které začalo v říjnu a končí tři dny před Štědrým dnem v Brně. V regionu vystoupí také v Blovicích (4. 12.) a v Kralovicích (13. 12).

„Ale protože koncertujeme v době adventu, tak přeci jen do našeho vystoupení zařadíme kratší blok vánočních písniček,“ slibuje.

A nebude chybět ani vzpomínka na její loni zesnulou kolegyni Věru Špinarovou. S ní v minulých letech absolvovala společnou koncertní šňůru a také spolu už před desítkami let natočily slavný rock'n'rollový duet To máme mládež. „Teď už ho zpívám sama a samozřejmě zazní i v Plzni,“ poznamenává.

Katedrála sv. Víta.
Město pomůže chrámu sv. Víta

A kromě lety osvědčených hitů zazpívá na koncertě i novinky. Petra Janů nedávno vydala album. Jmenuje se Blázni. „Vždyť jen blázni se pouštějí v dnešní době do takových věcí jako vydávání nahrávek,“ směje se. Dodává, že název má také charakterizovat dramaturgickou pestrost nahrávky. Zní na na něm rockové skladby i lyričtější písně a také vášnivé tango, které se jmenuje stejně jako album. „Na nahrávce jsou především skladby, které napsali kluci z kapely Amsterdam,“ upozorňuje zpěvačka. Dodává však, že zařadila i dvě písničky, které pro ni napsal Ota Petřina se Zdeňkem Rytířem.

Plzeňský kulturní dům Šeříkovka otevřel po rekonstrukci letos na podzim. Od té doby se v něm konají až tři koncerty týdně. V tuto chvíli je nahlášený program až do konce dubna příštího roku. Rockoví fanoušci se mohou těšit např. na Brutus (21. 12.), Krucipüsk (29. 12.), přijede i pražská Rockopera s hororovým Vymítačem (1. 2.), v němž hraje Kamil Střihavka a Jan Toužimský.

Tomáš Savka
Premiéra byla o Josefovi a jeho plášti