Koncert, který se odehraje v sobotu 12. lis-topadu od 19 hodin, uvede a osobními vzpomínkami doprovodí legendární tenorista Peter Dvorský (na snímku). Na programu budou oblíbené árie z oper Tosca, Samson a Dalila, Madam Butterfly, Trubadůr, La Traviata, Turandot, Rusalka a dalších. Pěvce doprovodí Karlovarský symfonický orchestr pod vedením Františka Drse.

Po koncertu následuje ve foyer autogramiáda Petra Dvorského a vítězů soutěže.

Lauráty soutěže přivítá na půdě Divadle J. K. Tyla v Plzni jeho ředitel Martin Otava. Ten je také dlouholetým členem poroty soutěže.

Mezinárodní soutěž se letos v Karlových Varech od 4. do 11. listopadu koná již po jedenapadesáté. Jeden z jejích zakladatelů Alois Ježek byl za svůj přínos pěveckému umění oceněn 28. října v Národním divadle Výroční cenou Opery plus.

Účast v soutěži pomohla nastartovat kariéru mnohým významným pěvcům světového formátu: Gabriele Beňačkové, Evě Urbanové, Adamu Plachetkovi nebo Plzeňanům dobře známému Richardu Samkovi.

Každoročně se soutěže v Karlových Varech účastní kolem stovky pěvců z celého světa a odměnou pro ty nejlepší je možnost získat roli na některé význačné české operní scéně.

Soutěž

Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla připravil soutěž o vstupenky na sobotní koncert.

Otázka: Peter Dvorský zavítal i do oblasti pop music a s jedním českým zpěvákem nazpíval písničku Láska prý. Víte, kdo to byl?

Odpovědi zasílejte dnes (8. 11.) na mail kultura.zapad@denik.cz. Správná odpověď, která dorazí 12. v pořadí, bude odměněna volnou vstupenkou pro dvě osoby na sobotní koncert do Velkého divadla. Jako předmět zprávy uveďte Soutěž koncert ve Velkém divadle. Do mailu napište své jméno, adresu a telefon. Výhra bude předána osobně na občanský průkaz.