Následuje taneční pohybová dílna Dory Sulženko Hoštové, která pak v neděli večer spolu s Janem Čtvrtníkem uvede v Moving Station inscenaci Proces, do níž zapojí i účastníky odpoledního workshopu. João Paulo Gross v Moving Station vystoupí v pondělí 5. června se svým dílem O Crivio, po němž následuje vystoupení korejské tanečnice Lim Set Byeol.

Devětadvacátý ročník festivalu Tanec Praha v Plzni potrvá do 20. června a konat se kromě Moving Station bude také na Náplavce i na náměstí Republiky. Plzeňská část festivalu skončí 20. června v prostoru U Zvonu, kdy je na programu pohybově bubenické představení Ghana zrána.

„Diváci se letos mohou těšit na umělce z Evropy, Asie, Afriky i Latinské Ameriky,“ zve ředitelka festivalu Yvona Kreuzmannová.

V Plzni bude na programu celkem pět představení v Moving Station, za něž se platí plné vstupné 190 nebo snížené 120 korun. Představení na Náplavce (4. června) i na náměstí Republiky (15. června) jsou zdarma. Stejně tak jako většina workshopů na Náplavce a v Moving Station.

Tanec Praha letos zavítá také do Kladrub (3. června), Nečtin (16. června) a Mlázov (25. června).