Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ochutnávka z programu nové sezony Besedy

20.7.2013
SDÍLEJ:

Velká zebra aneb Jak že se jmenujeteFoto: Archiv

Plzeň – Už loni na podzim začali dramaturgové Měšťanské besedy připravovat novou sezonu 2013/2014. Začíná až v září, ale hlavní program podzimní části se finalizuje a vstupenky na některá představení už rychle mizí z předprodeje. V Besedě se opět objeví řada známých hudebníků a herců.

Celý dosud známý program Měšťanské besedy najdete na webu www.mestanska-bese-da.cz. Předprodej je v Informačním centru na náměstí Republiky nebo přímo v Besedě v Kopeckého sadech. Vstupenky si lze ale pořídit i přes internet na www.plzenskavstupenka.cz.

Vybíráme z programu:

23. 9. – To nejlepší z Besídek: Divadlo Sklep
Divadlo Sklep už 40 let vymýšlí nové scénky a skeče. Ty nejlepší za posledních deset let uvádí ve výběru z Besídek. V září je předvedou kromě tradičních účastníků Milana Šteindlera, Jiřího Fero Burdy či Davida Vávry i ti vzácnější, jako je Tomáš Hanák či Václav Marhoul.

3. 10. – Drobečky z perníku: Divadlo A. Dvořáka Příbram
V inscenaci Divadla A. Dvořáka Příbram hraje Simona Stašová bývalou barovou zpěvačku, která si zničila život alkoholem. Po návratu z léčebny zjistí, že její dva nejlepší přátelé jí dál přináší jen starosti a do toho se k ní stěhuje dcera z nepovedeného manželství. To nemůže skončit špatně.

6. 10. – Velká zebra aneb Jak že se jmenujete: Divadlo Palace
Ondřej Vetchý alias Christian se chce zase na oko utopit, aby opustil svoji družku Kateřinu Herčíkovou-Hrachovcovou alias Sidonii, ale aby ji alespoň zanechal peníze, které vyplatí pojišťovna z jeho pojistky. Už to tak udělal dvakrát, když mu partnerky začaly jít na nervy. Jenže před třetím pokusem se objeví jeho fotka v novinách. Útěky od žen i pojistné podvody jsou tak odhaleny.

8. 10. – Tělo: Intimní Divadlo Bláhové Dáši
Jak ženy používají, vnímají a pečují o své tělo? Pro některé je to zdroj obživy, pro jiné nechtěná součást existence a pro další zase modla, kterou bezmezně hýčkají. Publicistickou inscenaci napsala americká feministka Eve Ensler. Náměty sbírala po celém světě. V inscenaci hrají například Michaela Sajlerová nebo Jitka Asterová.

13. 10. – Lenka Filipová: Concertino
Koncert známé zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové nabídne celou řadu úprav známých skladeb pro klasickou kytaru. Doplní je i úpravy lidových písní, šansonu, ukázky keltských skladeb a zazní i zpěvaččiny popové hity. Doprovodí ji Sean Barry na irskou harfu a klávesista Jindřich Koníř.

21. 10. Vladimír Mišík & ČDG
Vladimír Mišík hraje hlavně s ETC. Ale když nemají všichni členové čas nebo je třeba hrát na malém prostoru, promění se kapela v trio ČDG. Mívá různé složení hudebníků i nástrojů. Hrají se tak tradiční písně v netradičním podání.

29. 10. – Richard Müller & Fragile: Hlasy
Populární slovenský zpěvák připravil další unikátní turné, kde nezazní žádný hudební nástroj. Přizval si k němu jen vokální skupinu Fragile. S ní od začátku roku nacvičuje své hity pouze v doprovodu lidských hlasů. Turné startuje v polovině září a má 15 zastávek včetně Plzně.

10. 11. – Vztahy na úrovni: Divadelní společnost Háta
Vztahy, které máte se svým okolím, jsou stejné jako u jiných lidí. Důkazem budiž situační komedie v režii Antonína Procházky Vztahy na úrovni. Sir Partrige čeká významného hosta, ale místo něj přichází jeho ženy – milenka, manželka, náhodná kolemjdoucí dáma – a začnou se dít věci. Ze skvělého obsazení lze vyzdvihnout výkony Lukáše Vaculíka, Viktora Limra, Ivany Andrlové či Adély Gondíkové.

Revival zlepší náladu těm, co neodjeli na dovolenou

Kino Beseda přes léto zpravidla nepromítá. Když je ale mimořádná příležitost, spustí se promítačky i o prázdninách. A taková situace nastala. Do kin přišla česká hudební komedie režisérky Alice Nellis Revival. Na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech získal snímek o obnovené rockové legendě diváckou cenu. V Měšťanské besedě bude k vidění od 29. července do 15. srpna a to vždy od pondělí do čtvrtka
„Vzhledem k diváckému úspěchu v Karlových Varech jsme se rozhodli zcela mimořádně film uvést uprostřed léta a zpříjemnit touto dramatickou komedií prázdniny lidem, kteří se nedostanou na dovolenou. Promítat budeme vždy od 18 hodin a vstupné je 110 korun," říká dramaturg kina David Brabec.

Film představuje čtyři rozličné muže, které spojuje skutečnost, že spolu kdysi vystupovali v oblíbené rockové kapele Smoke. V roce 1972 se rozpadli a po dlouhých letech v téměř důchodovém věku se rozhodnou opět koncertovat. Každý pro to má jiné důvody, každý má za sebou jinou minulost, jinak vnímá své kolegy v kapele, ale po prvních koncertech mají všichni z comebacku stejnou radost. Užívají si život rockerů ve výslužbě, což s sebou přináší řadu komických situací a pomalu krystalizuje tajemství, proč se kdysi kapela rozpadla. Do hlavních rolí režisérka obsadila Karla Heřmánka, Miroslava Krobota, Bolka Polívku, Mariána Geišbera, Vojtěcha Dyka a Zuzanu Bydžovskou.

Revival – nová hudební komedie Alice Nellis

29. 7. až 1. 8., 5. až 8. 8. a 12. až 15. 8. 18:00 – Kino Beseda

Uhlíř oprášil rockové noty 
a objíždí festivaly

Jaroslava Uhlíře a jeho písničky si veřejnost spojuje nejčastěji s dětským publikem. Hudebníka to těší. Říká, že hrát pro děti znamená hrát pro nejnáročnější publikum, a to je čest. Ve svém srdci je ale především rocker. Letos to dokazuje i na letních festivalech. Vystupuje na nich s rockovou kapelou, kterou si kolem sebe postavil. Na konci prázdnin s ní vystoupí i na zahradě Měšťanské besedy.

„Jarda začínal jako člen doprovodné skupiny Evy Pilarové a později byl klávesista a autor hudby rockového Faraonu, kde působil i Karel Šíp a Jiří Schellinger. Není proto divu, že se v různých frekvencích k rocku vrací. Letos to je velmi zřetelné," říká produkční Jiří Havel s tím, že stylu hudby přizpůsobil i výběr ze svého jinak tradičního repertoáru.

V nástrojovém obsazení bicí, elektrická kytara, basa a pochopitelně klávesy hraje například Holubí dům, Severní vítr, Ani k stáru nebo Jestli to nebude láska.

Srpnový koncert v Měšťanské besedě se koná v rámci cyklu Letní koktejl, který dále nabídne třeba koncerty Čechomoru, Wabiho Daňka a divadelní představení Caveman nebo Lordi.

Jaroslav Uhlíř s kapelou: Výběr největších hitů

26. 8. 19:00 hodin – zahrada Měšťanské besedy (v případě nepříznivého počasí v interiéru)

Autor: Redakce

20.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie kontroluje kotoučky z tachografu. Ilustrační foto.

Šoféři nedodržují přestávky

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

Dobříč – Malíř a ilustrátor Václav Karel se narodil v roce 1902.

V centru Plzně nefungovaly semafory, dopravu řídila policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení