Jedna z 22 zastávek bude i v Plzni. Mezi vrcholy tour 2018 navštíví Měšťanskou besedu 29. března. Vstupenky na koncert 11násobného držitele Ceny Anděl v kategorii zpěvák jsou v předprodeji.

Zpěvák navrhuje pořídit vstupenky v dostatečném předstihu. Nebudou prý pak jen ekvivalentem hudebního večera, ale zakoupené včas „způsobí navíc i téměř dvouměsíční pocit těšení“, nabízí svůj pohled oblíbený zpěvák.

Hvězdné manýry uvede Divadelní společnost Háta 25. března v Měšťanské besedě v Plzni
Proč se hvězdné zpěvačky nesnášejí? Háta veze do Plzně oblíbenou komedii

Se skupinou Illustratosphere tvoří Dan Bárta autorské písně od roku 2000. Jeho popularita ale rostla od 80. let a zejména v 90. letech. Do povědomí širší veřejnosti se prvně dostal se skupinou Alice. V ní zaujal zajímavou barvou hlasu i vzhledem a přes menší projekty s tehdy mnohem známějšími muzikanty se dostal k účinkování v muzikálu Jesus Christ Superstar, kde exceloval v roli Jidáše. Přes mimořádný úspěch muzikálu i jeho role ale s tímto žánrem a s touto rolí po sedmi letech i skončil. „Proti muzikálům a celým těm rokům nemůžu říct křivého slova. Byla to nejlepší učednická léta. Užil jsem si mladost, našel si spoustu přátel a spoluhráče do budoucna a znamenalo to pro mě start kariéry, o které většina lidí z branže sní. Víc mi ale muzikály nelákají. Rezignoval jsem na herecké, jevištní pojetí hudby,“ řekl před nedávnem Českému rozhlasu Bárta s tím, že je navíc rád, když si sám vybírá spolupracovníky a tvoří nebo zpívá v menší partě.

Ještě v 90. letech se stal neodmyslitelným článkem kapely J.A.R. a přílepek rockového zpěváka brzy vyměnil za multižánrového s inklinací k lehkému jazzu. Vystupuje i s jazzovým Balzar Triem.

Mimo hudbu je známý i jako milovník přírody a fotograf i znalec vážek. Podílel se na několika odborných publikacích, měl výstavy a inicioval i vznik mobilní aplikace, která zájemcům umí po vyfocení popsat české druhy vážek. Za tuto aktivitu na podzim dokonce získal cenu rektora Ostravské univerzity za mimořádnou vědeckovýzkumnou činnost. Ve svých 48 letech totiž v Ostravě dokončuje studium katedry biologie a ekologie.

Do Penzionu pro svobodné pány zavítají Marie Doležalová (vlevo) nebo Anna Fialová.
Divadelní Pension pro svobodné pány se vrací