Josef Vojtek - Kabát

Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Loňský rok byl v Plzni ve znamení velkých rockových koncertů. Bezkonkurenčně největší počet lidí dorazil první červnový den na kapelu Kabát, která na hřišti SK Plzeň představila nové album Corrida. Tísnilo se zde přes šestnáct tisíc návštěvníků. Nikoli počtem lidí. ale kvůli věhlasu interpreta pak vyčníval koncert smyčcových metalistů ze skupiny Apocalyptica. Na ty přišlo v listopadu do Kulturního domu Inwest kolem 1500 lidí. Ovšem podle produkční Pavly Kormošové byly lístky vyprodány už dlouho dopředu, takže pokud by kapacita byla o něco větší, zřejmě by se zaplnila.

Apocalyptica

Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Organizátoři koncertů si loňský rok v Plzni pochvalují.

„Určitě byl pro nás výborný. Největší úspěch měla určitě kapela Kabát. Ale i další koncerty se vydařily,“ sdělil Pavel Kozubek. Ten se podílel i na dalších velkých produkcích.

Mezi ně patřila především dvě metalová trojvystoupení: Manowar, Rhapsody of Fire, Holyhell a Helloween, Gamma Ray, Sabaton. Na ty do plzeňské sportovní haly zavítalo shodně kolem tří tisíc fanoušků.

Fabio Leone - Rhapsody of Fire

Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Gamma Ray

Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

The Levellers

Foto: DENÍK/Ladislav Vaindl

Podobný počet lidí navštívil také společný koncert The Levellers a Divokýho Billa. „Pro naši agenturu to byl nejúspěšnější koncert. Celkově přišlo na čtyři koncerty do Lokomotivy deset tisíc lidí,“ říká Jan Lippert ze ZL Production s tím, že loňská sezona byla vydařenější než ty předchozí. „Měli jsme štěstí, že spousta kapel vyrazila na turné a téměř každá z nich zavítala i do Plzně,“ pochvaluje si Lippert, který organizoval také třeba vystoupení Anety Langerové, na nějž dorazilo kolem dvou tisíc lidí.

Podobně úspěšné byly podle Marcely Fejfarové z Media Production plzeňská vystoupení Petra Koláře, bratrů Nedvědů a Tří sester.

Petr Kolář

Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Jonne Järvelä - Korpiklaani

Foto: DENÍK/Ladislav Vaindl

Atraktivní interpreti se objevili rovněž v Kulturním domě v Šeříkové ulici. Kapacitu kolem šesti set míst téměř zaplnily například finští folkoví metalisté Korpiklaani, Horkýže Slíže ze Slovenska a tuzemské formace Sto zvířat nebo Vypsaná Fixa.

Podobnou kapacitu má rovněž ParkHotel, kde se rovněž konají koncerty. Vyprodáno zde bylo například na 4tet nebo na vánoční koncert Zlatého slavíka Karla Gotta.

Letos by do Plzně měly zavítat třeba japonská skupina bubeníků a tanečníků Yamato, švédská deathmetalová legenda Marduk nebo Rage z Německa.

Co se chystá letos?

  • 18. 1. KD Šeříková – festival Rock for Churchill (např. Post it, Ill Fish, Matahara)
  • 24. 1. Marduk
  • 21. 2. ParkHotel – 4tet
  • 11. 3. Lokomotiva – Yamato
  • 14. 3. KD Šeříková – Arakain
  • 27. 3. KD Šeříková – Wohnout a Gaiah Mesiah
  • 12. 4. KD Šeříková – Rage
  • Další plánované koncerty: Mňága a Žďorp, Divokej Bill