Nabízet by ho měly i specializované křesťanské obchody. Zájem veřejnosti o novou knihu, která vychází ve třech verzích, je nebývalý. Řada knihkupců už musí přiobjednávat další a další výtisky.

„Nejlevnější černobílé verze bylo vytištěno zatím 40 tisíc kusů. Z nich je prodaná asi polovina. Dvoubarevné vydání Bible 21ve vazbě z imitace kůže bylo zatím vyhotoveno v devíti tisících výtisků. Ty jsou vyprodané ze tří čtvrtin. Tisícovka luxusních vydání, která jsou vázaná v pravé kůži, je prakticky vyprodaná,“ řekl ředitel Nadačního fondu NBK Jan Talafant.

Slibuje, že se chystá dotisk knihy tak, aby se dostalo na všechny zájemce. Bible 21 by se měla na pultech knihkupectví objevovat i v dalších letech. „Pokud o ni budou mít čtenáři zájem, počítáme dlouhodobě s dalšími dotisky na příštích sedm, osm let. Pak by se mohl vzhled knihy ještě pozměnit, aby nevycházela ve stále stejné podobě,“ vysvětluje Talafant.

Bibli 21. století, která má být co nejsrozumitelnější pro současnou generaci čtenářů, nabízí knihkupectví Moudrá sova, Kosmas nebo knihkupectví a antikvariát v Divadelní ulici. V nabídce ji má i obchod s knihami Jaroslava Chmely. Podle něj mají zákazníci největší zájem o nejlevnější verzi. Ta se dá koupit za 250 korun. Vydání vázané v imitaci kůže, které se prodává asi za 500 korun, nabízí jen některá knihkupectví. Pokud ho ale nemají na pultě, většinou jej pro zájemce objednají.

„Nové vydání Bible mě nadchlo, dřívějším překladem jsem se těžko prokousávala. Nikdy bych neřekla, jak poutavé čtení může být právě Bible,“ řekla včera čtenářka Markéta Janečková. Své vydání si koupila v imitaci kůže za 500 korun. „Vůbec to nepovažuji za vyhozené peníze,“ dodala.