Ceny, které budou předány druhý víkend v říjnu, se udělují ve 27 kategoriích hudebním osobnostem a za významné nahrávací počiny v oblasti klasické hudby.

„Na disku najdeme skladatelův Houslový koncert D dur, op. 26 v podání Albana Beikirchera a Divertimento, op. 20, Plzeňskou filharmonii řídil její současný šéfdirigent Chuhei Iwasaki. CD bylo vydáno německou agenturou Ars Produktion,“ uvedl za Plzeňskou filharmonii její PR manažer Michal Karban.

Panenky a kočárky vystavuje na zámku v Nebílovech na Plzeňsku Jiřina Havlová. K vidění jsou asi čtyři stovky panenek a také 40 unikátních kočárků z období secese a dále pak z padesátých a osmdesátých let. Prohlédnout si je můžete do konce prázdnin.
První panenku dostala od babičky, nyní jich Jiřina Havlová má tři a půl tisíce

Nahrávka, která vznikla v roce 2021, vzbudila v zahraničních odborných médiích mimořádný ohlas. Stala se Albem týdne Bavorského rozhlasu i ORF. V minulosti už získala Plzeňská filharmonie například několik prestižních ocenění s nahrávkou opery Bohuslava Martinů Den dobročinnosti. Kompletní dílo pro violoncello a orchestr Bohuslava Martinů bylo na Classic Prague Awards 2017 oceněno v kategorii Nahrávka roku.