V plzeňských hudebních klubech byla kapela populární hlavně v 90. letech minulého století. Kamil skládal muziku i psal texty, a to nejen sobě, ale třeba i zpěvačce Vlaďce Bauerové. A u psaní zůstal. V září na veletrhu Svět knihy představil svou románovou trilogii.

„Když jsem přestal intenzivně hrát s kapelou, potřeboval jsem něco kreativního dělat, a tak jsem se pustil do psaní,“ říká Kamil Pešťák. První díl trilogie – Když se kruh uzavřel – vyšel už před třemi lety a Kamil v něm 'do světa' vyslal svého hrdinu Davida Loose - Plzeňana, který se pohybuje nejen mezi muzikanty a horaly, ale i mezi kontinenty. Zažívá při tom nejedno dobrodružství. K prvnímu dílu teď přibyl druhý s názvem A nad tím vším je slunce. „To je dobrodružný román z minulosti i téměř současnosti o horách, sobectví, lásce, nenávisti a pomstě. Na pozadí skutečných událostí se odehrávají příběhy kazašských horalů z období první i druhé světové války a jejich potomků. V devadesátých letech minulého století se shodou dramatických okolností jejich život protíná s osudem výpravy mladých horolezců z Československa,“ přibližuje děj Kamil Pešťák.

Třetí díl s názvem Co se do vás vejde má špionážní zápletku. Děj se se odvíjí na pozadí skutečných událostí první a druhé světové války a proplétá se v druhé rovině s dramatickou zpravodajskou zápletkou během okupačního období v letech 1968–69.

„Pro první díl jsem dlouho hledal vydavatele. Sice jsem ho našel, ale nemám dobré zkušenosti, takže trilogii jsem si vydal vlastním nákladem a na distribuci se domluvil s jedním velkým celostátním knihkupcem. A já teď jezdím s akustickým seskupením Kamil & Friends a hrajeme po knihovnách a na různých literárních akcích a samozřejmě, že přitom představuji i svou románovou trilogii,“ uvádí Kamil Pešťák.