VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladý herec se loni skoro utopil. Já půjdu dál, zpívá

Plzeň – Jihlavský rodák Richard Pekárek začal v Plzni hrát před dvěma lety, krátce před svými 21. narozeninami, v představení Probuzení jara.

23.5.2017
SDÍLEJ:

Richard Pekárek jako Ernst v představení Probuzení jara.Foto: DJKT Plzeň

Od té doby tu zkouší jeden muzikál za druhým, naposledy West Side Story. A to i přes to, že loni bojoval o život. V červnu v Praze a v Plzni se svými spolužáky z konzervatoře odehraje koncert Já půjdu dál.

Jak se kluk z Jihlavy ocitne v Plzni?
Shodou náhod, okolností, štěstí a díky lidem, které mám kolem sebe. Šel jsem do Prahy na konzervatoř a mým spolužákem byl Lukáš Ondruš, který je v Plzni v angažmá. Když hledali kluka do Probuzení jara, Lukáš mě doporučil tehdejšímu šéfovi Romanu Meluzínovi. Přijel jsem, zazpíval a od té doby tu jsem. Asi až na dvě premiéry jsem skoro v každém představení.

Která z rolí, které jste v Plzni ztvárnil, je pro vás nejzásadnější?
Určitě Ernst v Probuzení jara, celé to představení je srdcová záležitost a nejen proto, že jsem tu v něm začínal. Teď v červnu bude mít derniéru, což pro nás všechny bude hodně těžké. A druhá srdcová záležitost je Bonnie & Clyde, kde jsem dostal příležitost v podobě Bucka, druhé mužské hlavní role. Ta mi dala hodně hereckých zkušeností a mám rád i tu muziku a děj, je to taková střílečková romantika.

Teď měla premiéru West Side Story, kde hrajete Bouráka. Jak na vás tato postava působí?
Ze začátku zkoušek jsem se dokonce ptal, jestli to je vůbec člověk, jestli to není auto nebo přístroj. (smích) Měl těžkou minulost, což teď trochu utápí v alkoholu. A taky mírně zadrhává, je takový trochu ‘nabouraný’.

Neuvažoval jste, že byste sem nastoupil do angažmá?
Uvažuju o tom vlastně pořád, ale vyhovuje mi současný stav. Hraju, jako kdybych byl v angažmá, za což jsem opravdu vděčný, ale papírově nejsem. Navíc inklinuju k Praze, cítím se tam jako doma, mám tam přátele a nerad bych se jí vzdával. Hraju tam v představení Alenka v kraji zázraků a v létě začneme zkoušet muzikálovou show Madagaskar, s níž objedeme česká a slovenská města a končíme 9. prosince v Plzni.

Richard Pekárek a Soňa Hanzlíčková Borková v představení Bonnie & Clyde.

Na konci loňské sezony se vám přihodila nehoda, která vás odstavila na několik měsíců. Co se tehdy stalo?
Jednoduše řečeno jsem se v noc mých narozenin na konci června skoro utopil. Šli jsme s přáteli v Praze na karaoke, a protože bylo hezky, šli jsme potom ještě k Vltavě. Tam jsem se nechal vyhecovat od cizích lidí, abych přeskočil dva metry řeky na molo. Doskočil jsem, uklouzl, bouchl se dozadu do hlavy a zaplul jsem do vody pod molo. Jenže toho, že jsem se praštil do hlavy, si nikdo nevšiml, takže se všichni smáli a čekali, kdy vyplavu. Po půlminutě zjistili, že to není sranda, a nakonec mě vylovil ten pán, který mě vyhecoval. Měl jsem víc štěstí než rozumu, že mě neodnesl proud a že mě našli. Paradoxní na tom je, že jsem byl naprosto střízlivý.

Co bylo dál?
Byl jsem čtrnáct dní na ARO, vyřadilo mě to totálně. Byl jsem dvě a půl minuty prakticky bez kyslíku a plíce jsem měl plné špinavé vody. Měl jsem v těle takový zánět, že jsem musel být na přístrojích a nikdo nevěděl, v jakém stavu a jestli se probudím. Učil jsem se znovu chodit, mluvit, ovládat hlas a podobně. Ale psychicky jsem byl úplně v pořádku, jen jsem nevěděl, proč tam jsem.

Jak těžké bylo naskočit zpátky do zkoušek a představení?
Bylo to hodně náročné, ale zkrátil jsem rekonvalescenci asi na polovinu oproti předpokladům doktorů, což je možná i díky tomu, že jsem jako malý dělal akrobatický rokenrol, pak jsem plynule přešel na konzervatoř, a byl jsem tak prakticky pořád v dobré fyzické kondici. Do půlky července jsem byl v nemocnici a v půlce září už jsem stál na jevišti. Bylo to rychlé a myslím, že tělo to doteď vstřebává – stále chodím na soukromé hodiny zpěvu a cvičíme hlasivky, ještě nejsou úplně v pořádku.

Nenapadlo vás někdy během rekonvalescence, že byste změnil profesi?
Ne, nikdy. Naopak první, co jsem řekl, když jsem se probral, bylo, že musím jít večer zpívat, že mám koncert.

V čem dalším vás mohou lidé teď v nejbližší době vidět?
Už od listopadu se připravuji i na koncert Já půjdu dál, který připravujeme s mými pěti spolužáky z konzervatoře. V roce 2015 jsme se rozhodli uspořádat koncert jako poděkování našim rodinám a přátelům. Měl velký úspěch, proto jsme ho o rok později zopakovali, tentokrát už pod názvem Já půjdu dál. Oba termíny byly opět vyprodané, takže připravujeme třetí ročník – už se z toho stává tradice. Koncert se koná v Branickém divadle v Praze 17. června. Zazní známé hity posledního století, je to pěvecko-taneční show.

Neplánujete něco podobného i v Plzni?
Dostali jsme nabídku od Lumíra Olšovského, který viděl loňský koncert a ví, že se připravuje další, zúčastnit se nového muzikálového festivalu, který vzniká. Ještě nemá název a letos jde o jakýsi nultý ročník. Náš koncert se tak odehraje na Malé scéně 15. června v trochu zkrácené verzi za doprovodu orchestru DJKT.

Máte v Plzni oblíbené místo?
Divadlo Josefa Kajetána Tyla. (smích)

Autor: Miroslava Tolarová

23.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 25 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě manipulant/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Nýřany, - Obsluhování svěřených výrobních zařízení a přístrojů v souladu s příslušnými pracovními návody, - Provádí sušení materiálu a doplňování materiálu do jednotlivých strojů, - Provádí přípravu obalového materiálu, - Provádí ruční barvení materiálu, - Provádí měření vlhkosti materiálu, - Vydává vkládané díly na jednotlivá pracoviště, Požadujeme: , - Manuální zručnost , - Schopnost jednat s lidmi a pracovat v týmu, - Dobrý zdravotní stav, - Práce na 12 h směny v nepřetržitém provozu, Mzda: až 27 000 Kč/měsíc, Nabízíme:, - Trvalou a perspektivní práci, - Odpovídající finanční ohodnocení, - Možnost dalšího vzdělávání, - Příspěvek na stravné , - Měsíční odměna 2 000 Kč za 100% docházku, - Osobní ohodnocení, - Věrnostní prémie, - Roční odměny, - Týden dovolené navíc. Pracoviště: Ermet-buck kunststofftechnologie s.r.o., 330 23 Nýřany. Informace: Andrea Štěpánová, +420 377 201 550.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 125 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič sk. B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 125 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Telefonický kontakt předem. , Řidičský průkaz skup.B, samostatné rozhodování, trestní bezúhonnost.. Pracoviště: Eliod servis, s.r.o., plzeň, Jateční, č.p. 988, 301 00 Plzeň 1. Informace: D. Vlasák, +420 607 202 598,377 338 546.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 20 450 Kč

Odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Rada/odborný rada - finanční manažer v projektu "Záruky pro mladé v Plzeňském kraji", KrP v Plzni. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Plné znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení včetně potřebných formulářů pro podání přihlášky naleznete na https://portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera pod příslušným místem pracoviště a č. j.UPCR-2018/38612-78099810“., , Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 30. dubna 2018, tj. v této lhůtě zaslané prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu sídla organizačního útvaru služebního úřadu: Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Plzni, Kaplířova 7, 320 73 Plzeň, nebo osobně podané na podatelnu organizačního útvaru služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu organizačního útvaru služebního úřadu podatelna@pm.mpsv.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky ID 6gyzph2., Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“, a „Výběrové řízení pod č. j. UPCR-2018/38612-78099810“.. Pracoviště: Úřad práce české republiky kop plzeň, Kaplířova, č.p. 2731, 301 00 Plzeň 1. Informace: Www.portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí skladu 27 500 Kč

Řídící pracovníci v oblasti skladování Operační koordinátor ENG týmu. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27500 kč, mzda max. 31940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Veškeré informace k tomuto pracovnímu místu naleznete zde:, , https://www.prace.cz/nabidka/1281582472/?rps=77, , V případě dotazů nás prosím kontaktujte., , Budeme se těšit na Vaše životopisy, zasílejte je prosím v českém a anglickém jazyce., , Děkujeme za Váš zájem!. Pracoviště: Fujitrans (europe) b.v., organizační složka, plzeň, Podnikatelská, č.p. 1194, 301 00 Plzeň 1. Informace: Věra Chlumecká, +420 378 229 620,775 856 721.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den ve vzduchu nabídl největší leteckou show na západě Čech.

Nad Plasy se chystá stíhačka MiG 15, vrátí se také Martin Šonka

Těžký život rodin. Každá dvanáctá si nemůže dovolit jíst obden maso

Raději srazit nevinného než se vzdát a gangsterka v Ústí: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. dubna 2018.

Vostřák v Klatovech končí, týmu se ujme Michal Straka

Klatovy, Plzeň – Hokejisté druholigových Klatov se rozloučili se sezonou v osmifinále play-off, když nestačili na Žďár nad Sázavou, a příští sezonu rozehrají pod vedením nové trenérské dvojice.

Další dům pro bezdomovce? Zastupitelé rozhodnou ve čtvrtek

Plzeň - Noclehárnu ve Wenzigově ulici využívá každou zimu stále více bezdomovců. Kapacita zařízení, jež činí 36 lůžek, už několik let nestačí.

Blíží se další půlmaraton a s ním dopravní omezení

Plzeňsko – Obyvatelé Bor, Litic, Šlovic, Dobřan, Dobřánek, Lhoty a Valchy by se stejně jako řidiči měli připravit na nadcházející sobotu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT