Benefiční akce s názvem Koncert pro Pavla, která se koná v sobotu 28. listopadu od 19 hod. v plzeňském Divadle Alfa, pomůže Kamilce Havlové, která 14. prosince oslaví své 11. narozeniny.

„Poprvé jsme benefiční koncert pořádali v roce 1993, tehdy jsme chtěli pomoci Pavlovi, členovi našeho souboru, který onemocněl leukémií," vysvětluje název benefičního koncertu Hynek Macák z Plzeňského lidového souboru Mladina. „Pavlovi daroval kostní dřeň jeho bratr a Pavel se vyléčil. Mladina však benefiční koncerty pod tímto názvem pořádá dál a výtěžek vždy darujeme konkrétnímu účelu nebo jednotlivci," pokračuje Hynek Macák. Mladina tak již spolupracovala s Nadací pro transplantace kostní dřeně nebo podpořila nadaci DEBRA, která pomáhá pacientům s 'nemocí motýlích křídel'. Soubor také pomohl pořídit zvedací vozík malému Honzíkovi, Zuzka si zase díky podpoře Mladiny mohla pořídit 'schodolez'a podpořili i další jednotlivce.

Letos Mladina pomůže dívce, jež se narodila s celou řadou vad, mezi nimiž je například epilepsie či vrozené mozkové cysty, oční vady i mentální retardace. Kamilka vyžaduje celodenní péči. Od roku 2010 však navštěvuje předškolní zařízení a v příštím roce by z ní měla být opravdová školačka. „Kamilce zkusíme společně přispět na úhradu finančně náročné léčby a různých kompenzačních pomůcek," poznamenává Hynek Macák.

Kromě Mladiny vystoupí také kapela Black&White Music a folklorní soubor Mladinka. Vstupenky lze objednat na tel. 776 307 502 nebo elektronicky na adrese mladina@seznam.cz.

Divadlo Alfa vychází organizátorům Koncertu pro Pavla vstříc a prostory pronajímá pouze za náklady.