Legendární americký saxofonista a dlouholetý spoluhráč zpěváka Jamese Browna je pověstný strhujícími koncerty, které nenechají nikoho v klidu a jsou obrovským zážitkem. Vstupenky jsou ještě k dostání. Návštěvníci koncertu Chicka Corey, který se koná v Besedě o den dříve, získají na Parkera slevu buď v předprodeji přímo v Besedě v Kopeckého sadech, nebo v infocentru na náměstí Republiky v Plzni.

Přestože letos bylo Parkerovi 75 let a koncertuje přes 55 let, živé vystupování ho stále nesmírně baví a hlavně ho těší, když baví i posluchače. „Hraní si plně užívám, získávám totiž energii z publika,“ říká Maceo Parker. „Miluji koncertování, bytí na pódiu a miluji hlavně lidi. A dělám to s láskou. Snažím se rozdávat lásku a energii, jak jen můžu.“

Občas trvá jeho koncert i tři hodiny. Ještě před deseti roky koncertoval i 250krát za rok a některé koncerty prodloužil až skoro na pět hodin. A nejedná se jen o hraní. Jeho vystoupení jsou show. Naučil ho to James Brown.

„Potkal jsem se s ním na univerzitě a s bratrem jsme se připojili k jeho kapele. Naučil jsem se od něj, jak se dělá hudba ze všech možných úhlů nebo které věci má publikum na koncertech rádo. On byl něco jako Michael Jackson své doby,“ říká o svém „učiteli“ Parker. „Každý muzikant tehdy toužil být součástí jeho kapely. Byla to fantastická zkušenost, ze které čerpám i teď,“ doplňuje.