Její koncert bývá většinou už na podzim vyprodán. Nejinak tomu bylo i letos. Cop zahrál v Besedě 20. prosince a pro své fanoušky má i vánoční nadílku – CD s názvem Christmas Edition.

„Jsou na něm čtyři 'fungl' nové písničky, které jsme dali dohromady letos a jako bonus tam je skladba Pár minut, kterou naopak hrajeme na koncertech už léta. Má však trochu jinou aranž, než jsou lidé zvyklí, “ říká lídr kapely Míša Leicht. Dodává, že nejde o vánoční písně. „Jsou to skladby převzaté z amerických originálů, které jsem česky otextoval. Album se jmenuje Christmas Edition proto, že vychází před Vánocemi, takže je to dárek, který jsme pro posluchače připravili,“ upřesňuje Míša Leicht. Připomíná, že podobně je to i s jejich plzeňským vánočním koncertem. „Koledy nehrajeme, je to koncert, který se prostě koná v období Vánoc,“ poznamenává. Navíc to bývá jediný regulérní dvouhodinnový koncert, který kapela během roku v Plzni odehraje, protože většina ostatních vystoupení Copu v západočeské metropoli bývá součástí různých festivalů, přehlídek nebo slavností.

Cop koncertoval v úterý v Brně a po středečním plzeňském koncertu si dává vánoční přestávku. „Jsme s rodinou strašně nadšení, že jsme se letos přestěhovali do domu za Plzeň, takže si o Vánocích budu užívat rodiny a přírody,“ prozrazuje Míša Leicht, jak bude trávit letošní Vánoce.

Kapela bude opět koncertovat až v polovině ledna a zároveň začne připravovat oslavy svých 40. narozenin, které ji v roce 2018 čekají.