Kapacita areálu, která činí patnáct tisíc lidí, je už vyprodána. „Prodej lístků jsme zastavili už před třemi týdny,“ řekl ředitel pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron. „To je přeci bomba. Začínali jsme v roce 2010 s třemi tisíci návštěvníky,“ dodal.

Pro návštěvníky festivalu bude hned v sousedství areálu připraveno stanové městečko se zázemím. Parkovat bude možné na ploše u zoologické zahrady a také v ulici Pod Vinicemi. „Našim návštěvníkům asi přinese komplikace uzavření Roosveltova mostu, který spojuje centrum města a Lochotín. Už připravujeme mapu s označenými objížďkami, kterou hned vyvěsíme na své webové stránky,“ uvedl včera.

Metalfest začne zítra (31. května). Brány amfiteátru se otevřou v 10 hodin. Festival trvá do 2. června. Už dnes od 10 hodin bude možné vyměnit vstupenky za festivalové pásky a také se, od 13 hodin, otevře festivalové stanové městečko, které bude fungovat až do pondělního dopoledne. Na Metalfestu zahrají téměř tři desítky kapel. Program začíná po všechny tři dny už dopoledne a fanoušci se se svými oblíbenci budou moci setkat i osobně. Za pódiem bude vyhrazen prostor pro autogramiády a focení.

Letos také vystoupí:
Amon Amarth, Powervolf, Hammerfall,Korpiklaani, Stratovarius, Dee Snider, Arch Enemy…