Na programu plzeňské Měšťanské besedy je už v neděli 19. ledna a vstupenky ještě jsou. Měšťanská beseda už svůj letošní kulturní maraton složený z koncertů a hostujících divadelních představení odstartovala na začátku tohoto měsíce koncertem Hany Zagorové a Petra Rezka.

Most v Liblíně byl otevřen roku 1929.
Liblínský most je památkou

TŘI DESÍTKY VELKÝCH AKCÍ

„Máme připraveno na tři desítky větších akcí, ať už koncertů nebo divadelních představení, v nichž hrají známí herci,“ informuje Ivana Hušáková z Měšťanské besedy. Na seznamu koncertů je například vystoupení folkové skupiny Hop Trop (23. února), Jubileum tour Věry Martinové (10. března) a hned o týden později zazní známé písně v komponovaném pořadu Petr Hapka a jeho potměšilí hosté – v Plzni to budou Hana Holišová, Jan Maxián, Lenka Nová, František Segrado a Jan Sklenář. Swing nylonového věku v podání Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers je na programu 26. května. „V červnu plánujeme pozvat například Hradišťan a Jiřího Pavlicu, na podzim připravujeme např. koncert Bratří Ebenů,“ uvádí Hušáková. Na programu jsou i koncerty vážné hudby: Igor a Renata Ardaševovi uvedou ve svém čtyřručním klavírním provedení Smetanovu Mou vlast (30. března). Na programu je i irská taneční show slovenského tanečního souboru Merlin nazvaná Rytmus v srdci (2. dubna).

PŘIJEDE KLEPL, BLAŽEK ČI RYBOVÁ

Z divadelních představení se návštěvníci Měšťanské besedy mohou těšit například na černou komedii Kutloch aneb i muži mají své dny s Bobem Kleplem a Filipem Blažkem (3. března), jen o pár dní později to bude Miláček Anna s Lindou Rybovou, Davidem Prachařem či Petrou Špalkovou (9. března). V dubnu je na programu např. hra Nalevo od výtahu s Romanem Vojtkem v hlavní roli (26. dubna), v květnu Světáci (17. května) a Římské noci (18. května).

Na řadu koncertů a představení je už několik měsíců dopředu obsazena i více než polovina míst. Ceny vstupenek se nejčastěji pohybují v rozmezí mezi 200 – 600 korunami.

U věznice na Borech vzniká nové parkoviště.
U věznice vzniká parkoviště