Po prvních představeních, která propršela, teď začalo divadelníkům i divákům přát počasí. „Vím, že známá tam byla v dešti. Já to ale odkládala a vyplatilo se. Každopádně jsem byla hodně spokojená. Hra se mi moc líbila a byli vybraní skvělí herci,“ říká Plzeňanka Marcela Válková.

Režisérem představení, které je především ohňostrojem jazykového vtipu, se stal Michal Lang. Na jevišti se plzeňskému publiku představí například Kristýna Leichtová, Viktor Limr, Jana Bernášková, Michal Štěrba, Radek Valenta nebo Lenka Ouhrabková. Hra začíná každý den od 20:30 hodin na prostranství za hotelem Marriott.

Druhou část festivalu obstará od devatenáctého do čtyřiadvacátého července dílo Carla Gozziho Král jelenem, které mělo na Divadelním létě premiéru vloni.

Lístky bude možné zakoupit prostřednictvím sítě Plzeňská vstupenka nebo na místě. Představení bude možné navštívit vždy v prostoru před hlavní budovou Západočeského muzea v Plzni a znovu se v něm představí třeba Zdeněk Rohlíček, Pavel Kikinčuk, Martin Hofmann nebo Štěpánka Křesťanová.