Do galerie zdarma nebo za půlku

Západočeská galerie (ZČG) v Plzni připravila svým návštěvníkům vánoční dárek. Vstup na výstavy či koncerty zdarma nebo za snížené vstupné. Dnes je například možné navštívit zdarma od 14 hod. v síni Masné krámy vánoční koncert skupiny Gutta, na němž budou samozřejmě znít především vánoční koledy. ZČG je zítra a pozítří zavřená. Ovšem návštěvníkům se otevře už v pondělí 26. prosince a až do konce roku ji mohou lidé navštívit za vstupné snížené na polovinu, Vstup do Masných krámů, kde je k vidění výstava Kronikář nových časů. Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880–1934), je za 35 korun. Síň „13"s výstavou Zmizelá Plzeň je přístupná za 25 korun. „K další nabídce naší galerie patří, že mezi svátky budou zdarma přístupné dvě komentované prohlídky Boettingerovy výstavy v Masných krámech a to 27. a 29. prosince, obě začínají v 17 hodin," informuje mluvčí galerie Eva Reitspiesová a dodává, že po komentované prohlídce mohou 27. prosince návštěvníci zůstat na vánoční koncert.

Jak rozbalují dárky šimpanzi?

Plzeňská zoologická zahrada zve na dopolední štědrodenní program s jesličkami a pamlsky pro zvířátka. Na návštěvníky čeká vánoční naučná stezka na jejímž konci budou odměněni a také Štědrý den u šimpanzů. Zítra v pravé poledne se lidé mohou podívat, jak to vypadá, když šimpanzi dostanou dárky.

Ota Heller zahraje z věže

Známý plzeňský muzikant a kapelník Ota Heller už roky dodržuje tradici, která těší mnohé Plzeňany. Vždy odpoledne 24. prosince se svými kolegy muzikanty vystoupá schody na věž katedrály sv. Bartoloměje, aby přesně v 16 hod. z věže zahráli vánoční melodie. Takže se před smažením kaprů nezapomeňte jít zítra projít do centra města a v 16 hod. si poslechnout Vánoční koncert z věže sv. Bartoloměje, který hraje Hudba Oty Hellera. Už od dopoledne je na náměstí Republiky k vidění živý betlém.

Muzeum má v pondělí otevřeno

I když je pondělí během roku v Západočeském muzeu (ZČM) v Plzni zavíracím dnem, tak o svátečním pondělek 26. prosince to neplatí. Všechny pobočky ZČM budou otevřeny od 10 do 18 hod., a tak se můžete jít podívat třeba na výstavu Fenomén Merkur.