„Koncertní prostor Muffathalle v Mnichově má kapacitu cirka devět set lidí, je to také velmi příjemný klub. Překvapilo mě, že fotografové mohli nafotit celý koncert, a ne jenom první tři skladby, jak je to obvyklé u takovýchto hvězd," říká Josef Kůda, který mnichovský koncert navštívil s promotérem plzeňského vystoupení Marillion Jiřím 'Ozzy' Kubíkem.

Zpěvák kapely Marillin Steve HogartPotěšilo jej, že je muzikanti pozvali na posezení s několika pivy. „Bohužel jsme spěchali domů. Tak v Plzni to snad vyjde," poznamenává fotograf a prozrazuje, na co se na základě jeho zkušenosti z mnichovského koncertu mohou těšit posluchači v Plzni: „Marillion hráli delší skladby, instrumentálně velice dobře zvládnuté. Kytarista a baskytarista hráli povětšinou soustředěně ve svých koutech, každý na opačné straně pódia a do žádných větších akcí se nepouštěli, narozdíl od zpěváka Steva Hogartha. Ten svůj zpěv doprovázel rozmáchlými gesty, bylo vidět, že text, který zpívá, opravdu prožívá. Atmosféra při koncertu byla skvělá, hala zpívala s Marillion."

Nejnovější skladby zazní v Plzni

Jiří 'Ozzy' Kubík podotýká, že návštěvníky koncertu v úterý 9. srpna v plzeňském DEPO2015 čekají dvě a čtvrt hodiny živé muziky.

Marillion bývají označováni jako králové britského progresivního art-rocku. Kapela, jejíž název prý vznikl zkrácením jména Tolkienovy knihy Silmarillion, nabízí podle Kubíka hudbu pro vnímavé posluchače: „Hrají delší a náročnější kompozice." Dodal, že k jejich hudbě patří i velká světelná show.

Kytarista Steve Rothery

Kapacita autobusové haly v DEPO2015 bude osm set míst. Vstupenky jsou k dipozici a budou se prodávat na místě i v den konání koncertu. Na Marillion míří i hodně zahraničních diváků z Polska, Slovenska či Rakouska. „Prodej vstupenek je do okruhu zhruba 600 kilometrů," uvádí Jiří 'Ozzy' Kubík.

Marillion mají v Česku řadu příznivců, v Praze vystoupili poprvé v roce 2004, naposledy v roce 2009. Věrnými fanoušky a jejich silnou podporou se kapela pyšní dlouhodobě. Podle Kubíka díky tomu mohla odejít od velké nahrávací společnosti a díky zájmu posluchačů a jejich předobjednávkám pokrýt náklady na natočení a propagaci desky.

Počáteční éra Marillion je někdy přirovnávána k hudbě Genesis. Před odchodem zpěváka a vedoucího Fishe skupina nahrála čtyři desky. V roce 1989 Fishe nahradil zpěvák a energický frontman Steve Hogarth. Kapela má na kontě sedmnáct studiových alb, osmnácté album je už natočené, vyjde v září. „Čtyři skladby z nejnovějšího alba hráli v Mnichově a zazní v Plzni," prozrazuje Jiří 'Ozzy' Kubík.

Současnou sestavu tvoří kromě Hogartha kytarista Steve Rothery, klávesista Mark Kelly, baskytarista Pete Trewavas a bubeník Ian Mosley.