Na závěr vzlétnou holubice a k tomu Verdiho hudba. Taková bude páteční noc v lochotínském amfiteátru v Plzni. Už po páté se tam koná Noc s operou. Režisér Tomáš Pilař nastudoval Nabucca. Do titulní role obsadil maďarského barytonistu Michele Kalmandyho. „Těším se. Jsem zvědav, jak to dopadne. Nikdy jsem v amfiteátru nezpíval,“ prozradil Kalmandy. Dodává, že noc pro něj bude jistým způsobem dobrodružná, protože pěvci neuvidí dirigenta. „Budeme odkázáni jen na monitor a odposlechy,“ podotknul.

Roli Abigail zazpívá sopranistka Csilla Boross. „Je to pro mě hodně důležitá role. Kdysi před lety jsem ji vlastně ani zpívat nechtěla, pak jsem ji nastudovala během týdne a nakonec jsem díky ní udělala kariéru. Abigail mě proslavila,“ říká s úsměvem maďarská pěvkyně, která mluví česky. Režisér Tomáš Pilař dodává, že hlavním tématem Verdiho díla je hodnota lidské svobody a síla lidské víry. Návštěvníkům slibuje velkolepou show, v níž nebudou chybět světelné, ohnivé ani detonační efekty. Jevišti budou vévodit dvě třináctimetrové věže i LED obrazovky o ploše dvě stě metrů čtverečních a sílu Verdiho hudby kromě skvělých sólistů podtrhne také třísetčlenný sbor.

Podle Martina Otavy, ředitele Divadla J. K. Tyla v Plzni, které Noc s operou od roku 2015 pořádá, jsou už několik týdnů vyprodána místa k sezení: „Máme v tuto chvíli prodáno téměř šest a půl tisíce vstupenek. Vstupenky tak zvaně na deku ještě jsou.“

Noc s operou

Nabucco

28. června od 20:30 hodin

Vstupenky 'na deku' za 200 Kč

se budou na místě prodávat od 18:30 hodin

Po skončení představení budou od zoologické zahrady vyjíždět autobusy na Doubravku, Bory, Slovany a Skvrňany

Vstupenka slouží jako jízdenka hodinu před představením a hodinu po něm.