„Společnost akci pořádala v rámci oslav svého desátého výročí,“ řekl Ratislav.

„Peníze použijeme na nákup zvlhčovače vzduchu a přístroje na monitoring dechových funkcí novorozenců,“ uvedla ředitelka Kojeneckého ústavu Jana Tytlová.

Na podiu se vystřídaly kapely Burma Jones, Alice a Pražský výběr II. Program pak zakončil multimediální projekt několika českých hudebníků s názvem Pink Floyd – The Dark Side of the Moon.

„Představení vlastně kopírovalo koncertní vystoupení britské kapely Pink Floyd,“ vysvětlil Jan Sklenář, který se podílel na organizaci akce.

Nádvoří pivovaru se s postupem času naplnilo. „Přišlo přes 1000 lidí. Ty připravili největší ovace Pražskému výběru II. Je to nejnovější projekt Michala Kocába. Kapela nedávno vydala novou desku Vymlácený rockový palic. Dá se říci, že to byl vrchol večera,“ uvedl Pavel Kozubek z agentury, která se na organizování koncertu podílela. Zklamáním prý naopak bylo vystoupení Burmy Jones. „Nejprve téměř hodinu zvučili a pak zahrály čtyři písničky, očekávali jsme trochu víc,“ dodal Kozubek.

Od 21:30 pak patřil areál projektu věnovanému skupině Pink Floyd. Zazněly v něm například její písně Perfect sense, Welcome to the Machina nebo Shine on you Crazy Diamond. Za projektem stojí Bratři Kašparové a Filip Benešovský. Ten před časem představil v Plzni program prezentující desku The Wall od stejné kapely.

„Koncert výborně nazvučil Jan Rejnek,“ řekl na závěr Kozubek s tím, že poděkování patří také Martinu Cílovi, který poskytl aparaturu.