Kapela si například vyžádala 110 bílých ručníků, jež musí mít k dispozici. Produkce dále obdržela třeba podmínky týkající se stravování. „Neexistuje, že bychom jim prostě nabídli podle svého nějaké jídlo. Dostali jsme seznam, na němž je přesně uvedeno, na kterou potravinu je ten který člen kapely nebo jejího doprovodu alergický. Rovněž máme zakázáno podávat jim jídla některých značek,“ sděluje dále Kormošová.

Také bezpečnostní podmínky při koncertu jsou přísné. Návštěvníci si například nemohou vzít do sálu batohy ani bundy. V sále se nesmí kouřit a ve vymezených prostorách ani konzumovat nápoje. Ty navíc budou k dostání jen v plastových kelímcích.

U vchodu pak budou dvě kontroly. Na jedné z nich budou mít pořadatelé k dispozici UV lampu, která dokáže odhalit, je–li vstupenka falešná. Pokud by produkce něco nesplnila, mohlo by to vést ke zrušení koncertu.

„Podmínky se někomu mohou zdát přehnané. Ovšem jedná se o kapelu opravdu zvučného jména, která je navíc na cestě už od 8. října, kdy turné začalo v Rize. Chtějí mít tedy určitý komfort,“ dodává Kormošová. Kapela ihned po ukončení koncertu zamíří na další vystoupení do Maďarska. Přespávají v obytných autobusech. „Po celou dobu, co budou v Plzni, zřejmě neopustí Inwest. Přes to pro ně máme připravený program. Záleží na nich,“ upřesňuje Kormošová.

Jako předkapela vystoupí další Finové Sturm and Drung. Tato mladá formace se věnuje heavy metalu. Koncert Apocalyptiky je netradičním úvodem 28. ročníku Smetanovských dnů, které začínají 28. ledna příštího roku. Představí se na nich i houslistka Gabriela Demeterová.