Ve čtvrtek schválili harmonogram, jak budou postupovat. Podmínky výběrového řízení se podle náměstkyně pro kulturu Evy Herinkové (ČSSD) téměř nezměnily, pravděpodobně se ale rozšíří komise odborníků, která bude jednotlivé nabídky potenciálních ředitelů posuzovat. „Oslovila jsem například Milana Uhde. Účast mi už přislíbil,“ prohlásila Herinková. V komisi naopak už zřejmě nezasedne šéfka magistrátního odboru kultury Helena Knížová, která se členství vzdává.

Podle Herinkové je hlavním důvodem, proč chce rozšířit výběrovou komisi o další členy ten, že má jít o odborníky, kteří ´vidí do vícesouborových divadel´, ke kterým patří i plzeňské Divadlo J. K. Tyla. „Ne všichni odborníci v minulé komisi byli z této branže,“ řekla Herinková.

Výběrové řízení na ředitele divadla vyhlásila radnice na jaře a ke komisi se dostavili tři zájemci včetně současného šéfa Jana Buriana. Komise ale radním doporučila nevybrat žádného a radní pak dočasně prodloužili mandát Burianovi s tím, že vypíší další tendr. Problém kolem ředitele už politici vyhrotili – čtyři radní za ČSSD totiž prosazovali, aby v čele divadla pokračoval Burian, ODS je ale vahou svých pěti hlasů přebila a prosadila v utkání o ředitele další kolo.

Tendr na ředitele

Vyhlášení výběrového řízení: 1. 7. 2011
Jmenování členů výběr. komise: 31. 7. 2011
Uzávěrka přihlášek: 2. 9. 2011
Jednání výběr. komise: 20.9.2011
Projednání výsledku v městské radě: 22. 9. 2011