„Největší úspěch měly v poslední době určitě kapely Mňága a Žďorp, Tleskač a Polemic,“ potvrzuje majitel Zach´s Pubu Karel Zach. V létě zde pořádají čtyři až osm koncertů za měsíc, v zimě pak dva až čtyři. Různé je to také s kapacitou. V zimě je v klubu prostor pro 80 lidí, v létě, kdy jsou využívány venkovní prostory až pro 300. Mezi žánry, které jsou zde prezentovány nejčastěji, patří world music, ska a folk. Podle Zacha se pořádání koncertů v prvním plánu nevyplatí. „To, co se vydělá na vstupném, většinou na náklady na koncert nestačí. Vrátit by se to mělo ale jinak, především prostřednictvím pověsti. Je to určitý druh reklamy,“ vysvětluje Zach.

V Divadle pod Lampou, kde je kapacita od 60 do 300 míst, se konají koncerty a jiné akce přibližně dvacetkrát do měsíce. Podle jeho ředitele Petra Choury nejsou koncerty nijak stylově vyhraněné. Kromě klasického folku a country se prý objevují takřka všechny styly. Od metalu přes punk, world music až po ska. „Hlavním posláním našeho klubu je podpora menšinové kultury. Takže zařazujeme kapely, které jsou mimo tzv. hlavní proud. Hrají u nás v hlavní míře mladé a začínající skupiny,“ doplňuje Choura. Největší zájem je prý ale o špičky jednotlivých žánrů. „V poslední době měly největší úspěch asi Sunshine a Polemic,“ dodává.

Na folk a country se oproti tomu zaměřuje Saloon v Kollárově ulici. „Zařazujeme také bluegrass a v poslední době je v módě folkrock,“ sděluje spolumajitel Saloonu, kam se na koncerty vejde kolem sedmdesáti lidí, Petr Soukup. I tady chodí lidé nejvíce na známá jména. „ Hodně lidí navštěvuje koncerty kapely Neřež nebo Jana Vyčítala. Z plzeňských skupin pak vede Strašlivá podívaná,“ doplňuje Soukup. Koncerty podle něj pořádají, protože prý v Plzni není moc podniků, které by se věnovaly tomuto druhu hudby. „Je dobré, aby v Plzni fungovala nějaká folková scéna,“ domnívá se Soukup.

Mezi nejúspěšnější koncerty v Buena Vista Clubu patřily vystoupení Mig 21, Monkey Business nebo Bůhví. „Z plzeňských interpretů pak mají největší úspěch Ill Fish,“ říká Veronika Škrábková z klubu. Koncerty zde jsou tak třikrát do týdne. Navštívit je může až 300 lidí.