„Stejně jako v minulých letech představíme novinky a také zajímavého hosta," říká houslista kapely Pavel ´Kilby´ Kielberger. V minulých letech s Lignitem na Pohodovém večeru vystupoval např. Jan Nedvěd, Jaroslav Samson Lenk, Miroslav Paleček, Míša Leicht nebo seskupení Hlasoplet. Letos se návštěvníci čtvrtečního koncertu mohou těšit na zpívajícího právníka Ivo Jahelku. Ten samozřejmě zazpívá a zahraje na kytaru, ale také pokřtí novou nahrávku Lignitu. „Naše v pořadí třetí album nese název Pasiáns, podle jedné z písní," upřesňuje houslista a doufá, že líbit se budou i další kousky z alba, např. Svatební nebo Padá sníh. „Poprvé se představuje na lignitním cédéčku jako autor Jeremy Marc King se svojí písní The Tree," dodává Pavel ´Kilby´ Kielberger a připomíná, že na CD Pasiáns najdou posluchači jako bonus i videoklip s písní Balada o Jenny.

Další novinkou, kterou Lignit na Pohodovém večeru představí, je zpěvník. Kapela Lignit od svého založení v roce 2004 hraje výhradně vlastní tvorbu, výjimku tvoří několik tradicionálů, které má Lignit v repertoáru, ale i k nim si napsal vlastní texty.

„Ve zpěvníku zájemci najdou texty a akordy všech písní, které vyšly na všech našich třech albech," poznamenává ´Kilby´. Novince Paiáns předcházelo v roce 2011 CD Dopis. V roce 2009 vydal Lignit debutové album Ještě si dát, na němž se objevila i píseň Balada o Jenny, se kterou kapela úspěšně bodovala v různých soutěžích a hitparádách.

Lignit má v jarní a letní sezoně napilno, před sebou má několik dalších koncertů.

Letní koncerty kapely Lignit

29. 5. – Plzeň (Pohodový večer s Lignitem, Saloon Roudná od 18:30 hod.)
7. 6. – Chrástu u Plzně (Pivní slavnosti)
12. 6. – Plzeň (ACW Saloon)
21. 6. – Dobřany
5. 7. – hrad Krakovec
12. 7. – Hrádek u Rokycan (festival Muzika)
21. 7. – Plzeň (Folk park)
26. 7. – Beroun
9. 8. – Konstantinovy Lázně (Lázeňská struna)