Povezou operetní představení Veselá vdova. Obě scény totiž spojily své síly i finance a vyprodukovaly společnou inscenaci, slavnou operetu Veselá vdova Franze Lehára. „Minulý týden probíhaly zkoušky v Plzni, pak se vše přestěhovalo na generálky do Karlína, kde se pozítří koná premiéra. Plzeňská premiéra je naplánována na sobotu 2. února na Novou scénu,“ informuje režisér Veselé vdovy a ředitel DJKT Martin Otava. Po karlínské premiéře jsou v Praze na programu ještě dvě reprízy, které jsou v tuto chvíli vyprodané. Karlínské divadlo má kapacitu sálu téměř pro tisícovku diváků. Po plzeňské premiéře se Veselá vdova v Plzni zdrží do konce března s pěti reprízami. Na všechna představení zbývají ještě poslední vstupenky.

Tvůrci inscenace slibují divákům velkolepou podívanou. Autorem scény ve stylu secese a art deco je Lukáš Kuchinka, který navrhl velkolepou scénu pro zářijové venkovní uvedení Prodané nevěsty na plzeňském náměstí Republiky.

Podle autora hudebního nastudování a šéfdirigenta plzeňského orchestru Norberta Baxy klade opereta velké nároky na obsazení, neboť účinkující musejí zvládat zpěv, herectví a tanec. V Karlíně a Plzni diváci v hlavních rolích uvidí a uslyší např. Gabrielu Kopperovou, Michala Bragagnola, Jana Ježka nebo Dalibora Gondíka či Michaelu Noskovou.