Festival se v pěti městech Plzeňského kraje koná od 8. do 14. listopadu. Děti i dospělí se mohou těšit, že kromě filmů z celého světa se setkají i s jejich hvězdami. Na festival zavítá i hollywoodský herec David Morse, který se např. objevil po boku Toma Hankse ve filmovém hitu Zelená míle, zahrál si ve snímku 12 opic nebo je znám jako detektiv Tritter z populárního seriálu Dr. House. „David Morse převezme festivalové ocenění, Zlatou rafičku, na slavnostním zahájení 8. listopadu v Domažlicích,“ uvádí Radka Šámalová, mluvčí festivalu.

Připomíná, že slavnostní zahájení není uzavřené pro veřejnost a lidé si mohou rezervovat vstupenky na webu juniorfest.cz, předprodej již začal. Mezi další významné festivalové hosty patří např. Zdeněk Svěrák a Ondřej Vetchý, kterým se také dostane festivalového ocenění. Dorazí i mladá hvězda z Nizozemska Vajèn van den Bosch, jež uvede snímek First Kiss, v němž hraje titulní roli.

Juniorfest se koná v Domažlicích, Plzni, Dobřanech, Horšovském Týně a Přešticích. Festival uvede několik desítek filmů, z toho 36 v české premiéře. Připraven bude i bohatý doprovodný program. Festival míří i na filmové profesionály, a proto bude v plzeňském DEPO2015 připraven program pro odbornou veřejnost.