Za sebou má stovky koncertů a čtyři vydaná alba. „Tehdy u Mazaného králíčka jsme si s banjistou Markem Jedličkou zahráli jednu písničku Ivana Mládka a snažili jsme se, aby zněla jako originál,“ vzpomíná lídr kapely Marcel 'Mersí' Marek. „Bavilo nás to, a tak jsme si koupili zpěvník s Mládkovými písničkami, přidali se k nám další plzeňští muzikanti a my si Mládkovy písničky nacvičili. A aby nám nezevšedněly, začali jsme přidávat scat, rapovat a zrychlovat,“ vysvětluje 'Mersí', jak se stalo, že v jejich podání nezní notoricky známé písničky jako revival, ale mají svůj vlastní svébytný tvar.

Skupina nejdřív hrála v Plzni a okolí, postupně nabývala na popularitě a stala se vyhledávanou klubovou a festivalovou kapelou. „Od května do konce září máme termíny hodně obsazené. Hraje hlavně v naší republice a na Slovensku,“ poznamenává 'Mersí'. Dodává, že narozeninový koncert naplánovali pouze jediný – v domovské Plzni. „Bude to mejdan až do rána,“ zve. Podpořit Dědu Mládka mají přijít i ti, kteří v kapele někdy zahráli.

Děda Mládek Illegal Band vydal za dobu své existence čtyři alba. Na prvních třech jsou Mládkovy písničky v originálním pojetí plzeňských muzikantů. Čtvrtá z roku 2008 se jmenuje Bobr a obsahuje autorské písničky. Ty ostatně kapela skládá a nahrává průběžně a fanoušci si je mohou zdarma stáhnout na webu dedamladek.cz. „O těchto autorských věcech se dá říci, že jsou v duchu Dědy Mládka. Ale ano, vycházejí z humoru a muziky Ivana Mládka. Po hudební stránce jsou tyhle nové věci prací všech členů kapely, texty píše Petr Hrach,“ prozrazuje Marcel 'Mersí' Marek.

S Ivanem Mládkem si Děda Mládek několikrát živě zahrál. Dokonce v ikonické pražské Lucerně, kde Ivan Mládek se svým Banjo Bandem pokřtil 'Dědovi' jeho album.