Návštěvníci při něm uslyší nejznámější písně z celé Smolíkovy kariéry a také písně z jeho posledních alb Vítám každý nový den… a Paleta života. A nebudou chybět ani scénky, vtipy a komentované historky ze života i aktuálního společenského dění, které umocňují přátelskou atmosféru Smolíkových koncertů.

„Během koncertu zazní třeba písně Ave Maria, Víš, prý chlapi nebrečí, Až se ti jednou bude zdát, Sen kovbojů, Říkej mi táto nebo Odpouštěj. A mezi posluchači je hodně oblíbená také píseň Still Got The Blues od Garyho Moora. Jakub tuhle písničku nazpíval v českém znění s názvem Já budu blues ti hrát. A žádanou písní je také duet Dám, co mám, který nazpíval na desku s Monikou Absolonovou. Při koncertech ho pak zpívá se svými doprovodnými zpěvačkami," uvedla Veronika Dušáková z agentury RichArt, která zpěváka zastupuje.

Na koncertování se Jakub Smolík nebývale těší. Celý leden totiž nestál na podiu. „Na začátku měsíce jsem absolvoval plánovanou operaci kolene a teď probíhá rekonvalescence. Zatím to vypadá dobře a cítím se pořád líp. V únoru už se ale vrhnu na další turné. Doufám, že se potkám i se čtenáři Deníku," vzkazuje zpěvák a hudebník.

Narodil se na Domažlicku a rád se do regionu vrací. V létě pravidelně navštěvuje Chodské slavnosti v Domažlicích. „Těším se koneckonců na každý koncert v Plzeňském kraji. A vždy se snažím připravit si nějaké malé překvapení či novinku. A do Plzně samozřejmě taky," doplňuje.

Jakub Smolík
6. 3. 19:00 v Měšťanské besedě

Program Kina Beseda

23. 1. 18:00 – Romeo a Julie – Divadlo Comédie-Française vzniklo v roce 1680 na přání krále Ludvíka XIV. přímo v srdci Paříže vedle zahrad královského paláce. V současnosti je jedním z pěti národních divadel Francie, ale jako jediné má stálý hvězdami nabitý soubor. Klasický příběh Williama Shakespeara, ovšem netradičně zpracovaný, je jednou z novinek této sezony, které přinese Kino Beseda.
25. 1. 19:15 – Muž jménem Ove – Bývalému předsedovi švédských družstevníků Ovemu se hroutí svět. Staré pořádky jsou pryč, zemře mu žena a jeho sousedy se stává mladá pákistánská rodina. Relativně snadné řešení, ale není až tak lehce proveditelné.
26. 1. 17:00 – Café Society – Woody Allen přibližuje divákovi, jak vypadal New York a Hollywood v 30. letech minulého století.
26. 1. 19:15 – Dívka s perlou – Jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších holandských muzeí Mauritshuis bylo v uplynulých třech letech zrekonstruováno a rozšířeno. A může tak nabídnout mnohem více skvostů holandských mistrů plátna. Tím nejznámějším ale zůstává „Mona Lisa severu", Vermeerova Dívka s perlou.
28. 1. 14:30 – Anděl Páně 2 – Kromě toho, že je jedním z nejnavštěvovanějších filmů současnosti, získala pohádka Jiřího Stracha i šest nominací na Českého lva.