Proč přijít: Rodinnou zábavu pro všechny generace najdete až do neděle v Horažďovicích. V tamním kulturním domě se hraje divadlo. Město hostí už šestatřicátý ročník Západočeské oblastní přehlídky činoherního a hudebního divadla. Včera večer ji zahájil domácí soubor Tyjátr Horažďovice. „Dnes začne program v 15 hodin patetickou truchlohrou V kleci, kterou nastudovali mladí herci v Herecké škole Blanky Luňákové,“ říká Hana Šiková, tajemnice Západočeské oblasti Svazu českých divadelních ochotníků. Připomíná, že dnes jsou na programu tři představení, zítra čtyři a program začíná už v 9 hodin, v neděli se začíná v 10 hodin a na programu jsou představení dvě. „Vybere si určitě každý,“ zdůrazňuje Šiková.

Na programu prý je třeba krvavá fantazie plzeňského spolku Žumbera s názvem Fridy (dnes od 20:30 hodin) i komedie jednoho z tvůrců seriálu Most! Petra Kolečka. Jeho hru Zakázané uvolnění uvede spolek Jezírko z Plzně zítra od 16:30 hodin. Do Horažďovic přijedou ukázat své umění i divadelníci z Ostrova, Sokolova a Karlových Varů.

Výkony ochotníků hodnotí odborná porota, po před-stavení se konají semináře. Vítěz přehlídky postupuje do národního finále v jihočeské Volyni.