Fanoušci i kamarádi kapely se v plzeňském klubu sešli v sobotu 24. listopadu, aby v průběhu večera společně s hudebníky pokřtili novou desku s názvem Třískáč I.

Akci odstartovali plzeňští Moodshake. Sál se během jejich vystoupení příjemně zaplnil a úderem desáté nastoupil energický Třískáč.

V plzeňském klubu Buena Vista pokřtila kapela Třískáč o poslední listopadové sobotě nové album.Zdroj: Milan Růžička

Písně z nové desky, která vznikala v klatovském nahrávacím studiu ExAvik, střídaly i starší songy. Nechyběly hity jako Evžen robot žen či Marná snaha. Zazněla i fekální, vtipná píseň Stolice nebo svižná Rychlonožka. „Starší písně jsou z dílny Jirky Auermüllera (trubka). V současnosti už se ale snažíme přispívat s nápady všichni, jak textově, tak i hudebně,“ přiblížil zpěvák a frontman kapely Martin Herry Herák.

Třískáči se do rytmu funky a ska podařilo rozhýbat bezmála 250 posluchačů. „Užíváme si skvělý hudební zážitek, jejich koncert je opravdu paráda,“ svěřili se fanoušci v průběhu vystoupení.

Během večera se pak rozvášnění diváci stali svědky křtu. O ten se postaral muzikant Dalibor Bárta z třemošenského orchestru Tremolo a členové Vítkova kvarteta Jiří Růžek, Petr Mráz a Ben Vítek. „Křest se velmi povedl díky výborné atmosféře, o kterou se postarala také plzeňská formace Moodshake,“ pochvaloval si zpěvák.

Nebyl to zdaleka poslední večer plný energie. „Na konci jara máme v plánu akci, kam pozveme další řadu výborných hostů, kteří si s námi zahrají a zablbnou,“ těší se Martin Herák.