Folkový a country festival v areálu zdejšího zámku však odstartuje už ve 12 hodin v poledne. Postupně – vždy po hodině – vystoupí kapely Mezi dvěma, Willie, Spolucestující, Čáry máry, Hrobeso, Alternativa, Růže v trní a Aftersix.

Setkání interpretů i posluchačů folku a country se už stává v Čečovicích u Holýšova tradicí. Radost z toho mohou mít určitě plzeňští členové Českého svazu ochránců památek, kteří obětavě a nezištně čečovický zámek opravují. Během roku tady pořádají čím dál více hudebních či výtvarných akcí a každý výtěžek na rekonstrukci zámku má pro ně velký význam.

Tuto sobotu zpestří už v 10 hodin vernisáž dvou výstav. Představí se výtvarná skupina Meritum Ars, kterou tvoří Milan Eberl, Miloš Kalista a Jiří Maxa, a kolekci svých prací Papír v prostoru a čase předvedou studenti Vyšší odborné školy grafické a Střední průmyslové školy grafické v Praze.

Na folkový a country festival naváže nedělní celodenní program, který začne rovněž už v 10 hodin. Veselé odpoledne s irskými tanci, lukostřelbou i pohádkou Když princezna nemluví se pak rozběhne od 13 hodin. A není od věci doplnit, že stejně blízko jako z Holýšova je do Čečovic také ze Staňkova.