„V úvodu představíme TOTEMové mezigenerační projekty a projekt S Andílky tančí celá rodina, tančí celá země. Rádi bychom lidem předvedli, že umění může být tím, co propojuje generace,” říká ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková.

V úterý 6. září odpoledne odehraje v pivovaru od 15.30 hodin Divadlo Spejbla a Hurvínka představení Hurvínek a nezvaný host. Večer od 10 hodin se pak v Plzni poprvé představí ostravské duo Jiří Krhut a Štěpán Kozub. Čtvrteční večer 15. září bude od 19 hodin patřit Marii Rottrové a dětskému pěveckému sboru Andílci.

„Spojili jsme síly s pořadatelem festivalu, Nadačním fondem maléDivy, a s Plzeňským Prazdrojem, abychom do Plzně přivedli zajímavé hosty. A také chceme připomenout, že TOTEM už 23 let pomáhá, kde je třeba, a že bez podpory veřejnosti a sponzorů se neziskovky našeho typu neobejdou,” říká Lenka Kropáčová z oddělení PR a dárcovství.

Pivní slavnosti v Přešticích.
Pivní slavnosti v Přešticích lákaly davy lidí, pijí prý ale méně než dříve

Projekt Dej Více Plzni vznikl po loňském úspěšném uvedení kulturního projektu Dej Více Praze. DejVíceFest jsou festivaly s dobročinným přesahem, které propagují, podporují a propojují neziskové organizace s dalšími donátory.

„Podpořit TOTEM můžete nejen zakoupením festivalových vstupenek na portálu Plzeňská vstupenka, ale i finančním darem. Pomáhejte spolu s námi!” vyzývá Lenka Kropáčová. Na mezigenerační činnost centra TOTEM je zaměřený i aktuální dárcovský projekt na portálu Darujme.cz.