Stále více návštěvníků však využívá služby hotelů a autokempů, některé z nich, jako například Autocamp Ostende Bolevák, mají na tento víkend plno. V pořadí šestý ročník mezinárodního hudebního festivalu láká na zvučná jména různých metalových žánrů. Mezi hlavní hvězdy letos patří kapely Accept, Arch Enemy či Eluveitie.

Metalfest: Hotely hlásí obsazeno

Tři dny plné hlasité hudby, desítky kapel ze dvanácti zemí a tisícovky nadšených návštěvníků. I tak lze stručně popsat stále populárnější mezinárodní festival Metalfest, který se tento víkend bude v Plzni konat již pošesté. Pořadatelé letos lákají například na německé heavymetalové legendy Accept, populární Arch Enemy ze Švédska v čele s charismatickou zpěvačkou Alissou White-Gluz či na švýcarskou folk metalovou formaci Eluveitie. Jedná se o vůbec první akci, kterou bude hostit nově zrekonstruovaný areál lochotínského amfiteátru.

Fanoušci metalové hudby se i letos mohou spolehnout na možnost kempování přímo v areálu. Stanové městečko, do kterého již první nedočkavci přijeli ve středu, se nachází v těsné blízkosti samotného amfiteátru a nabízí ubytování zdarma až do pondělního dopoledne. Další výhodou je zde také bezplatné parkování.

Mapka areálu a okolíStále více návštěvníků Metalfestu ovšem využívá pohodlnější ubytování v některém z mnoha plzeňských hotelů. Vzhledem k tomu, že se akce letos koná ve stejném termínu jako Mezinárodní folklorní festival CIOFF Plzeň, mohou mít ale hotely o volné pokoje na nadcházející víkend nouzi. „Zvýšil se nám počet umělců, kteří chtějí v Plzni zůstat alespoň dva dny," říká Jiří Daron, šéf agentury Pragokoncert, která Metalfest pořádá. „Velký zájem o festival je i ze strany diváků, kteří si už také objednali ubytování, takže o tomto víkendu není možné v Plzni sehnat volné ubytovací kapacity v hotelích. My jsme některým vystupujícím museli nakonec zajistit ubytování mimo Plzeň – až ve Stříbře," dodává Daron.

Pouze několik volných jednolůžkových pokojů má na víkend k dispozici hotel Panorama na Košutce, jehož služby návštěvníci Metalfestu letos hojně využívají. Téměř plné ubytovací kapacity hlásí také hotel Ibis na Borských polích.

Další možnost pro ubytování nabízí Autocamp Ostende u Boleveckého rybníka, kde letos ubytovaným, kteří se prokáží platnou festivalovou vstupenkou, poskytnou 10% slevu. „Na tento víkend máme úplně obsazeno, zájem o naše ubytování byl letos opravdu velký," řekl Milan Čech z Autocampu Ostende. „Návštěvníci festivalu už u nás byli ubytovaní v minulosti a rádi se sem vrací," dodal Čech.