Jako režisér se vrací Zdeněk Bartoš, který na Divadelním létě už připravil velmi úspěšnou komedii Lhář, a inscenace slibuje i hvězdné obsazení. Na jevišti se objeví Petr Konáš, Eva Leimbergerová a Jan Holík. Vedle novinky uvede 16. ročník festivalu i reprízy komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho a chybět opět nebude ani zajímavý doprovodný program.

Hru 39 stupňů přinese plzeňský letní festival v originální adaptaci z pera Patricka Barlowa, která získala v Británii Cenu Lawrence Oliviera za nejlepší komedii roku 2006 a dodnes sklízí úspěchy na West Endu i na Broadwayi. Diváci se mohou těšit na hororové dobrodružství, napínavé akční scény, klasická klišé detektivních příběhů, ale i neotřelý humor.

Slavnostní otevření opraveného mostu a silnice ve Dnešicích.
Řidiči si ve Dnešicích užívají novou silnici a most

„Pro další ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem jsme vybrali 39 stupňů zejména proto, že jde o hru, která může být divácky velmi atraktivní. Nechybí tu napětí detektivního žánru, akční scény thrillerového střihu a to vše je okořeněno specifickým humorem, který vzniká zejména díky převodu látky na divadlo. Dramatizace je vtipná i proto, že více než 30 postav ztvární pouze 4 herci a scény se střídají velmi rychle, což dává velký prostor imaginaci a divácké fantazii. Chtělo by se říci, že jde o titul, který je předem odsouzen k úspěchu,“ uvedl dramaturg Divadelního léta Jiří Janků.

Divadelní léto pod plzeňským nebem se bude konat v červnu a červenci 2023, termíny představení budou zveřejněny na jaře. Scénu pro několik stovek diváků se festival chystá postavit v Proluce v Křižíkových sadech, kde v roce 2008 odehrál své první představení Don Juan. Do Proluky se Divadelní léto vrátilo ještě s premiérovými inscenacemi Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! (2015) a Cyrano (2018). Hrály se tu i reprízy Lháře a Akvabel.

Vstup na festival je opět možné si dopředu zajistit díky vánočním dárkovým poukazům, které jsou v prodeji na goout.cz. Jejich majitelé si na jaře 2023 budou moci vybrat termín představení i místa v hledišti přednostně, ještě před spuštěním předprodeje vstupenek.