„Svůj um přijedou porotě i divákům předvést vítězové oblastních kol,“ informuje Alena Svobodová, ředitelka přehlídky s tím, že vítěz z Kaznějova postoupí na přehlídku Jiráskův Hronov. V porotě usednou dlouholetá dramaturgyně a lektorka Divadla J. K. Tyla v Plzni Marie Caltová, bývalý ředitel divadla Na Vinohradech František Laurin a herec a režisér Vilém Dubnička.

Večer v sobotu 13. dubna bude v Šutru jako inspirativní představení uvedena prý docela ujetá komedie Srnky v podání Divadelního studia D3 Karlovy Vary, která v březnu zvítězila na oblastní přehlídce v Horažďovicích, kde soutěžila činoherní představení.

V dubnu série oblastních přehlídek divadelních ochotníků a amatérů vrcholí. Několik jich organizuje i centrum pro kulturní a sociální projekty Johan. Mají za sebou už několik regionálních kol dětských přehlídek, poslední březnový víkend připravují přehlídku Poezie na rynku v Klatovech. „A hned první víkend v dubnu spolu s Loutkovým divadlem v Boudě připravujeme v plzeňském M-Klubu Pimprlení neboli oblastní klání loutkových divadel,“ informuje Eva Gažáková, která v centru Johan koordinuje divadelní přehlídky.

„Hned další víkend se v plzeňském Moving Station koná přehlídka Na hraně, v níž soutěží studentská a experimentální divadla a na konec dubna připravujeme v Dobřanech dětskou přehlídku Tartas,“ informuje. Dodává, že celkem se přehlídek, které Johan v dubnu pořádá, zúčastní na čtyři desítky souborů. „Doporučuji každému, kdo má rád divadlo, aby se na některé představení přišel podívat. Soubory nejsou poplatné žádnému mainstreamu, nesázejí na jistoty, s chutí experimentují, takže diváci si mohou užít pestré divadelní formy,“ zve Gažáková. Dodává, že na přehlídky organizované Johanem je vstup na představení 50, na celý den 100 Kč.