Cílem pořadu bylo nejen poděkovat všem, kteří stojí v době pandemie první linii, ale také podpořit dobrou věc, dárci z řad diváků věnovali při této příležitosti celkem 28 855 korun Diecézní charitě Plzeň a spolku K Srdci.

„Našim cílem bylo poděkovat všem profesím, které za poslední rok stojí v první linii. Lidem jsme také chtěli připomenout plzeňské umělce a nechat je nahlédnout do divadelních budov, kam se teď podívat nemohou. Jsem rád, že byl o pořad zájem a také mě těší, že lidé posílali dárcovské SMS a finanční dary, které v této době pomohou sociálně slabým více než kdy jindy,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka.

Díky dárcům, kteří během přenosu zasílali dárcovské DMS, se vybralo 2 100 Kč a dalších 26 755 Kč zaslali lidé na transparentní účet Diecézní charity Plzeň. Na ten je možné přispívat i dál, k obnosu zaslanému na 277850809/0300 stačí připsat heslo PLZEŇÁCI.

„Děkuji za finanční podporu všem dárcům, protože pochopili, že vlastním podílem umožní dalším sloužit. A věřte, že nám to nesmírně pomáhá v náročné době, kdy zdroje na provoz našich služeb opravdu chybí,“ uvedl ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr. Výtěžek akce poputuje na potravinovou pomoc nejchudším plzeňským rodinám a jednotlivcům a na péči o seniory v Domově sv. Alžběty. Čtvrtinu vybraných financí obdrží také spolek K Srdci.

„Za Divadlo Josefa Kajetána Tyla jsme rádi, že pořad splnil svůj účel a věříme, že také pobavil diváky. Děkujeme všem, kteří se na něm podíleli, i těm, kteří přispěli. Solidarita a samozřejmě i dobrá nálada jsou v dnešní době zapotřebí,“ dodává ředitel DJKT Martin Otava.

Kdo premiéru nestihl, může pořad zhlédnout do 25. května na YouTube kanále Městského obvodu Plzeň 3.