„Koncerty byly poměrně úspěšné, ale nebyly zase až tak navštěvované jako například v Holýšově. Museli jsme proto přistoupit k nějakému kroku, který by snížil náklady na pořádání těchto akcí s tím, že v žádném případě nechceme D-parády zrušit. Řešení se nakonec našlo. Budeme se střídat se Staňkovem, jednou za měsíc to bude u nás, v dalším měsící ve Staňkově,“ uvedl vedoucí Městského kulturního střediska ve Stodě Pavel Cích.

Bude-li ze strany stodských občanů zájem, je kulturní středisko připraveno zajistit autobus, který by návštěvníky dopravil na staňkovské koncerty tam i zpět. „Trochu mě ale mrzí, že někteří lidé, kteří si stěžovali, že jim dechovka ve Stodě chybí a my s tím nic neděláme, na ni nepřišli,“ dodal Cích. První letošní D-paráda odstartovala v lednu ve Stodě, hostem byla Šťáhlavská šestka, 21. února se ve Staňkově v pořadu představí Budvarka Vojtěcha Prokeše a 20. března zahraje ve Stodě hasičská dechovka z Vysočiny Božejáci.

„Věřím, že střídání Stoda se Staňkovem v pořádání D-parád bude přínosem a dechovka se ještě více přiblíží návštěvníkům. Staňkov by mohl lákat více lidí z Domažlicka, pro něž je třeba Stod moc daleko,“ prohlásil tradiční moderátor pořadů Josef Pospíšil.