V Měšťanské besedě nabídne 11 zajímavých cestovatelských přednášek a doprovodný program s ochutnávkou regionálních pokrmů, vůní i folklóru. Zájemci si mohou koupit vstupenky buď na jednotlivé přednášky nebo za zvýhodněnou cenu na celý sobotní nebo nedělní program.

Program festivalu Kolem světa v Plzni

Sobota 27. ledna
13:00 - Nejlepší treky v Peru - Huayhuash trek patří mezi deset nejkrásnějších treků na světě. Kombinace nádherných ostrých štítů s lagunami neuvěřitelných barev dělá tuto trasu nezapomenutelnou.
14:30 - Taiwan kolem dokola – Plzeňanka Kateřina Kubištová se vydala za dobrodružstvím do srdce Asie. Během šesti týdnů vystřídala celkem šest hostitelských rodin, díky nimž mohla lépe poznat každodenní život a místní kulturu, zvyky a tradice.
16:00 - S koloběžkou napříč Jižní Amerikou - Co se dá zažít v Jižní Americe s koloběžkou za 238 dní? Plavit se na lodi Amazonií, ztratit přilbu při útěku z Machu Picchu, naučit na ní jezdit indiány, vytlačit ji do výšky 4388 metrů nad mořem, zničit tři mobily, jeden tablet a projet 15 zemí.
18:30 - Národní parky Tanzanie a Zanzibar – Jedny z nejkrásnějších a divokou zvěří nejvíce oplývající parky Afriky – Tarangire, Ngorongoro a Serengeti.
20:00 - Írán není arabská země! - Islámská republika Írán, je fascinující zemí s bohatou historií Perské říše a skvosty islámské architektury. Je údajně nejpohostinnější zemí blízkého východu.

Neděle 28. Ledna
10:00 - Norsko – s dodávkou až za polární kruh – Země, kde je víc přírodních krás než obyvatel, se pyšní rozlehlými horami, četnými jezery, ledovci, hlubokými fjordy a vyhlídkami, kde se člověku tají dech.
11:30 - Pěšky přes Kavkaz, od moře k moři - Hlavním plánem sedmiměsíční cesty Viktorie Hlaváčové bylo přejít pěšky Kavkaz od Černého moře v Gruzii ke Kaspickému moři v Ázerbajdžánu. V horách plných divoké zvěře, dobrých lidí a nádherných výhledů pracovala jako dobrovolník.
13:00 - Sama žena na cestách - Michaela Bugrisová si poprvé v životě zkusila, jaké to je cestovat sama. Odletěla na půl roku do jihovýchodní Asie jako turistka. Kraťasy a tílko postupně vyměňovala za oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi a na konci svého pobytu byla od místních žen téměř k nerozeznání.
14:30 - Vietnam od severu k jihu – Dobrodružná jízda na motorce i linkovými autobusy napříč Vietnamem. Z horských vesniček, kde ženy navštěvují trhy v tradičních krojích, až po rušný jih, kde tepe život v deltě Mekongu.
16:00 - Huaorani – jedni z posledních… - Václav Šilha na svých cestách po celém světě fotí krásy divoké přírody, ale v posledních letech bohužel i její nenávratnou zkázu včetně domorodých společenstev. Kmen Huaorani žije v amazonském deštném pralese v Ekvádoru a až do roku 1956 neměli žádný kontakt s okolním světem.
17:30 - 46 dní na treku v Nepálu – Příběh o lidské svobodě v drsných velehorách i o desítkách setkání s přátelskými a chudými Nepálci a jejich ušmudlanými dětmi. Od deštného pralesa k páté nejvyšší hoře světa Makalu (8416 m).

Měšťanská beseda pro děti
7. 1. 2018 – 14:30 a 16:00 – Ptačí cirkus (divadlo, vhodné pro děti od 3 let)
13. 1. 14:30 – Ferdinand (film v Kině Beseda, +6)
14. 1. 14:30 a 16:00 – Princezna se zlatou hvězdou na čele (divadlo, +3)
14. 1. 14:30 – Earth: Den na zázračné planetě (dokument v Kině Beseda, +10)