Mnohonásobný držitel ceny americké hudební akademie Grammy představí v Měšťanské besedě 14. listopadu sólový recitál. Vstupenky na hudební událost roku jsou stále k dispozici. Jejich majitelé získají slevu i na další mimořádný koncert, který se v Besedě koná o den později. „Plzeň ještě nikdy nehostila koncert takového legendárního muzikanta, jako je Chick Corea. Pro město to bude koncert století. Corea je inspirativní, energický a nestárnoucí,“ uvedl jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň s.r.o. Ivan Jáchim s tím, že koncert se v Plzni může uskutečnit jen díky podpoře Plzeňského kraje a města Plzně.

Koncert Corey je výjimečný i nabídnutým programem. Dnes 77letý hudebník sice v Čechách už několikrát hrál, naposledy loni v Brně, vždy ale s kapelou. Tentokrát však vystoupí sólově. Bude hrát hlavně své skladby, ale doplní je i hudbou některých muzikantů, kteří ho za jeho bohatou kariéru ovlivnili.

Armando Anthony Corea zvaný Chick je držitelem 22 zlatých gramofónků, přičemž nominovaný na cenu Grammy byl už 63krát. Corea působí snad ve všech žánrech, kde má klavír své významné místo – od klasického jazzu až po avantgardu, od latinské hudby k jazz-rockové fúzi, od dětských písní až ke komorním a symfonickým skladbám. Hudba světového formátu zazní v Besedě i následující večer. „Shodou okolností se sešly termínově koncerty Chicka Corey a jednoho z nejlepších saxofonistů na světě Maceo Parkera, který vystoupí hned 15. listopadu. Určitě je spousta fanoušků, kteří by rádi slyšeli oba muzikanty.

Proto jsme se rozhodli jim zvýhodnit vstupné,“ vysvětluje Ivan Jáchim. „Kdo si koupí vstupenku na Coreu, dostane 20 procent slevy na vstupenku ke stání na Parkera,“ doplňuje. Slevu lze získat v předprodeji přímo v Besedě nebo v infocentru na náměstí Republiky v Plzni.