„Letos se návštěvníci mohou těšit na třináct světelných instalací umístěných mezi Veleslavínovou ulicí a areálem DEPO2015. K vidění jsou dnes a zítra od 19 do 23:59 hodin,“ informuje Tomáš Fridrich, programový ředitel DEPO2015.

Festival Blik blik je tady.

„Dílo studentů plzeňské Fakulty designu a umění v podchodu zvaném Myší díra připomene 30. výročí sametové revoluce. Instalace Měsíce v DEPO2015 zase to, že letos je to 50 let, co lidé poprvé stanuli na povrchu Měsíce,“ uvedl kurátor festivalu Jiří Sulženko.

„Po dobu festivalu BLIK BLIK bude uzavřená Škroupova ulice od Purkyňovy po Jagellonskou, tedy okolo budovy Krajského úřadu,“ upozornila Petra Čížková, mluvčí DEPO2015, a přidala ještě jedno důležité upozornění: „Vstup k instalaci ve vnitrobloku Škroupovy ulice č. 6 je bohužel neprůjezdný pro kočárky a handicapované, neboť se vchází úzkou chodbou a vychází po lešení.“

Venkovní instalace jsou přístupné zdarma. Vstupné 50 Kč se platí na čtyři interiérové instalace – dvě jsou v depu, další ve Škroupově ulici a na náměstí Republiky. Jedna vstupenka platí na všechna místa.

Kdy: 29. a 30. března, vždy od 19:00 do 23:59 hodin
Kde: centrum Plzně Za kolik: venkovní instalace zdarma, vnitřní za 50 Kč pro všechna čtyři místa

Proč přijít: Jedinečnou podívanou nabídne v pátek a v sobotu centrum Plzně. Světelné instalace pro festival BLIK BLIK, který se letos ve městě koná už po páté, připravili umělci z Česka, Německa, Británie, Francie, Německa a Indie.

Festivalových zastávek bude celkem třináct. Čtyři budou v areálu DEPO2015, kde návštěvníci uvidí dvě díla jednoho z nejvýraznějších umělců české graffiti scény Michala Škapy, dále pak Plzeň očima indického umělce, který byl ve městě na dvouměsíční umělecké rezidenci, a hyperrealistický model Měsíce o průměru sedm metrů.

Festival Blik blik je tady.

Z depa se lidé mohou vydat na zastávku v ulici Antonína Uxy 15, kde uvidí animace starých PC her. V podchodu zvaném Myší díra bude studentská instalace připomínající 30. výročí sametové revoluce.

Sídlo Plzeňského kraje ve Škroupově ulici se stane podkladem pro 'měsíční' videomapping. V Zahradě ve Škroupově ulici č. 6 je připravena světelně zvuková instalace, v níž ožijí staré žárovky, keře i stromy. Dvě světelné instalace v Kopeckého sadech, doplní stánek s občerstvením i malá hudební scéna s produkcí DJe.

Na náměstí Republiky pak návštěvníci potkají světélkující pohyblivé velké loutky a v romantickém dvorku v čísle 12 uvidí objekty Evy Nečasové připomínající velké houby. Třinácté instalace bude u Pivovarského muzea.