Trhy na plzeňském náměstí Republiky nenabídnou jen několik druhů svařáku, klobásy, palačinky či vánoční dekorace, svíčky a ozdoby nebo možnost nakoupit dárky vyrobené řemeslníky. Děti jistě potěší živý betlém s ovečkami a oslíkem. Každý večer vždy v 17 a 18 hod. bude troubit Plzeňský ponocný. A organizátoři připravili na každý den odpolední zábavný program.

Plzeňané i návštěvníci města se mohou těšit třeba na: Václava Žákovce (1. 12.)
Martina Maxu (1. 12.)
Peklo plné čertů (miku- lášský program 5. 12.)
Petra Koláře (8. 12.)
Staropražskou kapelu
ŠMRNC (29. 11. a 9. 12.)
Touch of Gospel (9. a 17. 12.)
Dědu Mládka Illegal band (10. 12.)
Brouky Band – The Beat- les revival (15. 12.)
The Dixie Hot Licks (16. a 22. 12.) 

Plzeňským vánočním stromem letos bude smrk. Poprvé se rozsvítí na náměstí Republiky v neděli 3. prosince ★16:00 hod. Vystoupí dětský pěvecký sbor Jiřičky
★16:15 hod. Consortium musicum
★16:35 hod. Divadlo Dialog uvede vánoční představení
★16:55 hod. Plzeňský MLS (malý lidový soubor)
★17:30 hod. Ambito Orchestr ze ZUŠ Sokolovská Plzeň
★17:50 hod. pronesou sváteční přání Plzeňanům primátor měs- ta Martin Zrzavecký a plzeňský biskup Tomáš Holub
★Po společném rozsvícení stromu vystoupí Spirituál kvintet

Česko zpívá koledy 13. prosince Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma jsou tři koledy, které rozezní vánoční náměstí po celé republice. Další dvě koledy si v hlasování vyberou čtenáři Deníku a posluchači Českého rozhlasu. „Loni se do této unikátní akce zapojilo a koledy zazpívalo 120 tisíc lidí. Letos se bude zpívat ve středu 13. prosince,“ říká Roman Gallo, ředitel redakcí Deníků. V Plzeňském kraji byly k 20. listopadu přihlášeny na tři desítky měst a obcí. Nejpočetnější mnohatisícový sbor bývá tradičně na plzeňském náměstí Republiky, kde se vlastně společné zpívání koled uskutečnilo před jednadvaceti lety poprvé. Plzeňské zpívání založil a organizuje majitel agentury RLA Stallion Zdeněk Zajíček a pravidelně společný zpěv do éteru přenáší Český rozhlas Plzeň.
Na www.ceskozpivakoledy.cz jsou aktualizována místa, kde se akce uskuteční. Nechybí ani zajímavé informace k místním adventním akcím a fotoarchiv z předešlých ročníků zpívání.