close Policejní služební pes Miky. info Zdroj: se svolením PČR zoom_in Policejní služební pes Miky. Zloději tak zacvakla na rukou pouta a dá se předpokládat, že se z policejní cely přesune do vazební věznice.

„Policisté z obvodního oddělení Úněšov přijali v úterý před půl čtvrtou ranní oznámení od operátorky bezpečnostní služby o napadení objektu prodejny v menší obci nedaleko Úněšova na severním Plzeňsku. Při příjezdu na místo viděli, že u prodejny jsou poškozené vstupní dveře a ze zadní části budovy slyšeli hluk. Zde spatřili muže, který odhodil na zem větší pytel a začal utíkat pryč do přilehlých zahrad,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.

Na místo byl proto přivolán policejní psovod a po stopě poberty se vydal služební pes Miky, jenž po chvíli podezřelého, který se ukrýval v jedné ze zahrad vedle králíkárny, vyčenichal. Pak už nebyl problém dotyčného zadržet. „Policejní komisař z územního odboru Plzeň – venkov zahájil trestní stíhání 34letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže a podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ uzavřela Červenková. O vazbě rozhodne soud nejspíše ve čtvrtek.