„Vždy přistoupil zezadu k poškozeným a chytil je kolem krku do takzvané kravaty. Po ženách požadoval peníze nebo nějaké cennosti. Ve dvou případech dokonce ženám vyhrožoval napadením nožem o délce čepele 10 centimetrů. Všem poškozeným se podařilo násilníkovi vysmeknout, z místa utéct a přivolat si pomoc. Naštěstí žádná z žen neutrpěla vážné poranění," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

U Krajského soudu v Plzni pokračoval soud se Zdeňkem V., jenž je obžalován ze sexuálního zneužití dvanáctiletého chlapce
Naložím tě do louhu. V případu sexuálního zneužití dítěte vypovídala znalkyně

Policistům se podařilo devětatřicetiletého muže zadržet v sobotu, krátce po spáchání posledního loupežného přepadení. Při útěku před policisty muž odhodil na zem nůž, kterým měl ženám vyhrožovat. Ten policisté ještě týž den ve spolupráci se strážníky městské policie nalezli a zajistili.

„Policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny hrozí muži až deset let odnětí svobody," dodala Raindlová.