Kvůli prosincové střelbě na Karlově univerzitě policie podobní příspěvky pečlivě monitoruje a prověřuje. Muž proto rovnou skončil v poutech.  „Na sociální síti jsme zaznamenali několik příspěvků, ve kterých jeden z jejích uživatelů vyhrožoval ostatním zabitím. Dotyčného dnes krátce po poledni zadrželi na severním Plzeňsku kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotko,“ uvedla ve čtvrtek odpoledne policie a doplnila, že se zadrženým mužem, který je podezřelý ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci v souběhu s přečinem šíření poplašné zprávy, provádí již kriminalisté procesní úkony.

Během pátečního večera policie informovala, že domovní prohlídka u muže odhalila zbraně. "V průběhu dnešní domovní prohlídky jsme zajistili mimo několik kusů střeliva a za účasti pyrotechnika také ruční protitankový granátomet, který byl kolegou z pyrotechnické služby odborně převezen k následnému zkoumáním," informovala policie. 

Došlo proto ke změně právní kvalifikace. Muže policie obvinila ze spáchání přečinu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci v souběhu s přečinem nedovoleného ozbrojování. Nyní se rozhoduje, zda muž skončí ve vazbě.

Policejní eskorta přivádí k městskému soudu v Plzni obviněného mladíka.
Za brutální čin v Plzni padla obžaloba. Cizinci hrozí výjimečný trest

Jak uvedla policie v sobotu v podvečer na své sociální síti X, na základě rozhodnutí soudu bude obviněný muž stíhán na svobodě.