Komisař ho obvinil ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. O vazbě se rozhodovat nemuselo, neboť dotyčný již je za mřížemi, aktuálně „sedí“ za jinou trestnou činnost.

Recidivista řádil na území krajského města. „Podle dosud zjištěných skutečností se obviněný muž během dvou měsíců vloupal do 16 vozidel a poškozeným způsobil celkovou škodu za bezmála 100 tisíc korun. Ve většině případů šlo o vozidla, která stála zaparkovaná na zahradě u rodinných domů a nebyla uzamčená. Obviněný muž měl tak snadný cíl. Překonat oplocení pozemku, vniknout do nezabezpečeného vozidla a odcizit věci uvnitř automobilu,“ popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Většinou šlo podle ní o peněženky s finanční hotovostí a s platebními kartami. Pouze v několika případech odcizil například navigaci, tablet nebo sluneční brýle. S kradenými platebními kartami následně provedl desítky plateb v různých prodejnách a desítky pokusů o zaplacení nebo o výběry z bankomatu.

Krádež pohonných hmot, ilustrační foto.
S pomocí služební karty ukradli pohonné hmoty za více než půl milionu

Policie při této příležitosti opakuje: Nedávejte zlodějům šanci. „Zaparkovaný automobil u domu na zahradě neznamená, že je chráněn před zloději. I v tomto případě platí poučení „auto není trezor“. Při odchodu od vozidla zkontrolujte, zda jste ho řádně zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka. Nenechávejte ve vozidle žádné cenné věci, ani když odcházíte na malou chvíli,“ připomněla Raindlová. Pokud zjistíte, že vám z vozidla bylo něco odcizeno, nikdy s ním nemanipulujte, mohli byste zničit případné stopy. Vše neprodleně oznamte Policii České republiky na linku 158 nebo na nejbližší obvodní oddělení.