Útočníci jsou podle zjištění Deníku z Ukrajiny, oběť z Moldávie. „Dne 9. února ve večerních hodinách jsme na tísňové lince 158 přijali oznámení o fyzickém napadení na ubytovně v Kollárově ulici v Plzni. Na místo ihned vyjelo několik hlídek policie. Při rozepři a pod vlivem alkoholu měl třiatřicetiletý cizinec pěstmi napadnout osmatřicetiletého cizince a poté šestačtyřicetiletá cizinka měla poškozeného udeřit do hlavy se slovy, že ho zabije. Měla vzít do ruky kuchyňský nůž a muže několikrát bodla,“ popsala dění policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Byť útočnice nemířila do horní poloviny těla, muže, jenž měl mít přes tři promile, velmi vážně zranila, několikrát ho bodla do nohy. „Ošetřovali jsme muže pod vlivem alkoholu, který po napadení utrpěl zranění dolní končetiny. Komunikace byla velmi složitá,“ řekla Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Petr Macháček (vpravo) a jeho náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování Michal Krejbich při tiskové konferenci ke kriminalitě v Plzeňském kraji.
Kriminalita v kraji klesla. Vražd a sexuálních deliktů ale přibylo

Policisté bezprostředně po činu útočníky zadrželi. Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří zahájili trestní stíhání ženy a obvinili ji ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Druhého útočníka obvinili ze spáchání přečinu ublížení na zdraví. „Spolu se spisovým materiálem státnímu zástupci předali podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby. Soudce dnes odpoledne rozhodl o vzetí obviněných do vazby, kam byli oba eskortováni,“ uzavřela v pondělí Brožová.