Hlava byla podle serveru krimi-plzen.cz, který informaci přinesl, už ve značném stadiu rozkladu a byla ve vodě delší dobu. Mohla by tak souviset i s vraždou, ke které došlo loni, kdy bylo v lednu dál po proudu nalezeno v řece Berounce zohavené tělo bez hlavy, genitálií a s dalšími zraněními.

Podezřelého z této vraždy dopadla policie letos v únoru. „Po více než roce intenzivní práce policistů ze speciálně ustanoveného vyšetřovacího týmu se nám podařilo tento případ vraždy objasnit. Ve čtvrtek 29. února 2024 zadrželi kriminalisté v Plzni podezřelého dvaačtyřicetiletého muže, kterého následně vrchní komisař obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Pavla Burešová.

Obviněný Viktor Veselovskyy dostal u Krajského soudu v Plzni za svůj čin 19 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozsudek není pravomocný
Znásilnil ji, pobodal a shodil ze srázu. Za brutální útok dostal mladík 19 let

Obviněný Tomáš H. ale to, že by zabil Slováka, který se pohyboval mezi bezdomovci a byl tu znám pod přezdívkou Čobol, vytrvale popírá. Řekl to i zpravodaji Deníku při nedávném soudu kvůli jiné trestné činnosti.